Son Dakika

Çanakkale'de yoğun sis nedeniyle deniz ulaşımı durdu

A A

05.11.2021 - 09:09 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: DHA

Çanakkale Boğazı, etkili olan sis nedeniyle saat 07.30 itibariyle transit gemi geçişlerine çift yönlü olarak kapatılırken, Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir feribot seferleri de geçici süreyle durduruldu.

Çanakkale'de yoğun sis nedeniyle deniz ulaşımı durdu

Çanakkale Boğazı'nda sabah saatlerinden itibaren etkili olan yoğun sis deniz trafiğini olumsuz etkiledi. Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi Müdürlüğü, görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle saat 07.30 itibariyle boğazı çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapattı. Yetkililer, güney ve kuzeyden Çanakkale Boğazı'na giriş yapma hazırlığındaki gemilerin kaptanlarını telsiz ile bilgilendirdi. Çanakkale Boğaz hattında deniz ulaşımını sağlayan Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş., yoğun sis nedeniyle Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir feribot seferlerinin saat 08.50'den itibaren durdurulduğunu açıkladı.

KİLİTBAHİR VE ECEABAT SEFERLERİ BAŞLADI

Çanakkale Boğazı'nda etkili olan yoğun sis nedeniyle, saat 08.50 itibariyle geçici olarak durdurulan Çanakkale-Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir feribot seferleri, saat 11.50 itibariyle tekrar başladı. Öte yandan, Çanakkale Boğaz hattında deniz ulaşımını sağlayan Gestaş firması, yoğun sis nedeniyle saat 11.50 itibariyle bu kez de Lapseki-Gelibolu feribot seferlerinin durdurulduğunu açıkladı. Çanakkale Boğazı ise, saat 07.30'dan bu yana yoğun sis nedeniyle transit gemi geçişlerine çift yönlü olarak kapalı.

BOĞAZ, TRANSİT GEMİ GEÇİŞLERİNE AÇILDI

Yoğun sis nedeniyle saat 07.30'da çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatılan Çanakkale Boğazı, saat 15.15'te yeniden açıldı. Ege ve Marmara Denizi girişinde demirli bekleyen gemiler de planlama doğrultusunda Çanakkale Boğazı'na alınmaya başlandı. Çanakkale Boğazı'nda deniz ulaşımı normale döndü.