Canlı bomba kurbanının cenazesi memleketine otobüs bagajında gönderildi

Canlı bomba kurbanının cenazesi memleketine otobüs bagajında gönderildi

Canlı bomba kurbanının cenazesi memleketine otobüs bagajında gönderildi

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda başından vurularak yaşamını yitiren 25 yaşındaki bagaj görevlisi Yasin Öçal'ın cenazesi, memleketi Yozgat'a otobüs bagajında gönderildi. 10 ay önce evlenen Öçal yaşasaydı, 6 ay sonra baba olacaktı...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında başından vurularak ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybeden Yasin Öçal (25) memleketi Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesine bağlı Gökdere köyünde son yolculuğuna uğurlandı. Yasin Öçal'ın cenazesinin otobüs bagajında memleketine getirilmesi ise dikkat çekti.

Atatürk Havalimanı’nda 3 yıl önce emekli olan babası Salim Öçal’ın yerine bagaj görevlisi olarak işe başlayan Yasin Öçal, terör saldırısında başından vurularak ağır yaralandı. Hastanede dün hayatını kaybeden Öçal, memleketi Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesine bağlı Gökdere köyüne İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait otobüsün bagajında getirildi.

Babasının yanına defnedildi

Otobüsün bagajından alınan Öçal’ın cenazesi Belekçehan Belediyesi'nin tahsis ettiği araçta yıkandıktan sonra tabutunun üzerine Türk Bayrağı serildi. Baba evinde helallik alınması sırasında, Öçal’ın 3 aylık hamile olan eşi Gül ve annesi Gülsüm Öçal ile yakınları gözyaşlarına boğuldu. Helallik alınmasının ardından Öcal’ın cenazesi, İlçe Müftüsü Faruk Latifoğlu tarafından kılınan cenaze namazının ardından, köy mezarlığında 2 yıl önce vefat eden babasının yanında toprağa verildi.

Teröristler başından vurdu

Öçal’ın mesai arkadaşlarından Tuncay Hamamcı, Yasin’in emekli olan babasının yerine işe başladığını belirterek, “'Daha önce de babası ile çalışıyorduk. Babası emekli olunca Yasin babasının yerine işe başlamıştı. Yasin geçen yıl askere gitti ve geldikten sonra da evlendi. Patlamanın olduğu gün o alt kattaydı ben üst kattaydım. İftarı yaptıktan sonra mescide namaz kılmaya gittim. Ben namaz kılmaya başladığımda patlamalar meydana geldi. Yasin de patlama olmadan önce teröristler tarafından açılan ateşle başından vurulmuş. İki gündür yoğun bakımdaydı. Dün şehit oldu, başımız sağ olsun" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

10 ay önce evlenmişti

Yasin'in mesai arkadaşı Mustafa Soy ise Yasin'le çok yakın arkadaş olduğunu kaydederek, "Kardeşimiz o saldırıda şehit düştü. Dayanmak çok zor" ifadelerini kullandı.Yasin Öçal'ın, emekli olan babası Salim Öçal'ın yerine işe başladığı, 5 yıldır bagaj görevlisi olarak çalıştığı, 10 ay önce evlendiği ve 6 ay sonra da baba olmaya hazırlandığı öğrenildi.