Cansel Bağlı'nın sevgilisi mezarı başında intihara kalkıştı

Cansel Bağlı'nın sevgilisi mezarı başında intihara kalkıştı

Manisa'da kaybolduktan üç gün sonra boğazı kesilmiş halde cesedi bulunan 17 yaşındaki Cansel Bağlı'nın erkek arkadaşı F.Y., sevgilisinin mezarı başında tarım ilacı içerek intihara kalkıştı. Ağır yaralanan F.Y., intihar notunda, ifadelerindeki çelişki nedeniyle tutuklanan Cansel Bağlı'nın babası ve ağabeyinin bir suçu olmadığını yazdı.

Manisa'nın Demirci ilçesinde kaybolduktan 3 gün sonra dere kenarında boğazı kesilmiş ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanmış halde cesedi bulunan 17 yaşındaki Cansel Bağlı cinayetiyle ilgili soruşturma sürüyor. Cansel Bağlı'nın erkek arkadaşı F.Y., sevgilisinin mezarı başında tarım ilacı içerek intihara kalkıştı. F.Y, bıraktığı intihar notunda cinayetle ilgili tutuklanan Cansel Bağlı'nın babası ve ağabeyinin suçsuz olduğunu yazdı. Öte yandan cinayetle ilgili Cansel'in son bir ayda telefonla konuştuğu kişiler de savcılığa çağrılıp ifadelerine başvuruluyor.


Cansel’i öldürüp cesedini 3 gün evde saklamışlar


Demirci'ye 60 kilometre uzaklıktaki kırsal Hüdük Mahallesi'nde yaşayan Nurhayat ve Mehmet Bağlı çiftinin 6 çocuğundan Cansel, geçen 15 Haziran'da ortadan kayboldu. Ailesi, jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. Ağabeyi Akın Bağlı da kız kardeşinin fotoğrafını sosyal medyada paylaşıp, yerini gören veya bilenlerden yardım istedi. Arama çalışmaları sürerken Cansel Bağlı'nın cesedi, 17 Haziran'da, Hüdük Mahallesi'ne 400 metre uzaklıktaki dere yatağında bulundu. Boğazı kesilip, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanmış halde bulunan Cansel'in cenazesi, geçen pazar günü toprağa verildi.


Kayıp Cansel'in cesedi bulundu


Hayati tehlikesi sürüyor


Cinayetle ilgili Cansel Bağlı'nın telefon kayıtlarına göre son görüştüğü kişiler başta olmak üzere akraba ve yakın arkadaşlarının da aralarında bulunduğu 20 kişi ilk olarak ifadeye çağrıldı. Çelişkili ifade verdiği belirtilen çiftçilik yapan babası Mehmet Bağlı ile ağabeyi Akın Bağlı önce gözaltına alındı, ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.


Olayla ilgili aranan Cansel Bağlı'nın erkek arkadaşı 18 yaşındaki F.Y. ise dün intihara teşebbüs etti. Cansel'in mezarı başında tarım ilacı içmiş halde bulunan F.Y., Salihli Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. F.Y.'nin sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi. F.Y.'nin cinayetle ilgili ne kendisinin, ne de genç kızın tutuklanan baba ve ağabeyinin bir suçu olmadığını yazdığı intihar notu ise dikkati çekti.


Soruşturma sürüyor


Cansel Bağlı'nın el tırnaklarında bulunan saç teli ve deri dokularının kime ait olduğunu belirleyecek DNA sonuçları beklenirken, baba Mehmet Bağlı'nın jandarmaya kayıp başvurusu için gitmeden önce berberde saçını boyattığı öğrenildi. Ayrıca genç kızın son bir ay içinde görüştüğü kişiler ifadeye çağrılmaya başlandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS