Cemaatten bu fotoğraf için açıklama geldi

Cemaatten bu fotoğraf için açıklama geldi

Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, Avrupa Birliği Büyükelçileri'yle buluşulan öğle yemeğine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "Bahse konu olan toplantı, Avrupa Birliği Dönem Başkanı Ülke Büyükelçisi tarafından her ay düzenli olarak organize edilmektedir" denildi.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı katıldıkları 'Geleneksel Avrupa Birliği Ülkeleri Büyükelçileri Öğle Yemeği Buluşması'na ilişkin basında çıkan haberlerle ilgili yazılı açıklama yaptı. Vakfın web sitesinde yayınlanan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Vakfımız Başkanı Sayın Mustafa Yeşil, 19 Aralık Perşembe günü Avrupa Birliği Dönem Başkanı Ülke Büyükelçisi tarafından 'Geleneksel Avrupa Birliği Ülkeleri Büyükelçileri Öğle Yemeği Buluşmasına' davet edilmiştir. Bahse konu olan toplantı, Avrupa Birliği Dönem Başkanı Ülke Büyükelçisi tarafından her ay düzenli olarak organize edilmektedir. Bu buluşmalarda farklı alan ve uzmanlıklarda konuşmacılar kendi uzmanlık ve ilgi alanlarında brife edici konuşmalar yapmaktadır.

Bundan önceki toplantılara birçok sivil toplum kuruluşu ve hükümet temsilcisi iştirak etmiştir. Aile eski Bakanı Sayın Fatma Şahin, Ombudsman Sayın Mehmet Nihat Ömeroğlu, AB Bakanı Sayın Egemen Bağış, Akademisyen Sayın Fuat Keyman bunlardan bazılarıdır.

Hal bu iken, Vakfımızın iştirak ettiği söz konusu davet bir kısım medya organlarınca çarpıtılarak vatana ihanet, casusluk, uluslararası odaklarla işbirliği gibi akıl almaz ithamlara mesnet teşkil edecek şekilde haberleştirilmiştir.
AB Dönem Başkanı Litvanya Büyükelçiliği tarafından organize edilen programın detayları vakfımız sitesinde ilan edilmiştir. Ne kadar acıdır ki, tüm detayları vakfımızca ilan edilen program, malum medya organlarınca gazetecilik başarısı gibi lanse edilerek, vakfımız insafsız itham ve suçlamalara maruz kalmıştır.

Söz konusu iftira ve çarpıtmaları yapan kişi ve kurumlara karşı her türlü hukuki yola başvuracağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS