Cerablus Operasyonu'nun başında darbeyi önleyen komutan var

Cerablus Operasyonu'nun başında darbeyi önleyen komutan var

Sabah saatlerinde koalisyon güçleriyle harekete geçen Türkiye, Cerablus operasyonunu başlatırken, operasyonun başında, 15 Temmuz'da Ömer Halisdemir'e şehit olma emri veren, darbeyi önleyen Genelkurmay Özel Kuvvet Komutanı Zekai Aksakallı var.

15 Temmuz'da darbeyi önleyen komutan, Cerablus operasyonunun başında yer alıyor.


TSK'nın Müşterek Özel Görev Kuvveti bu sabah saat 04:00 itibariyle Suriye'nin Keklice ve Cerablus bölgesine hem havadan hem de karadan askeri harekat başlattı. Harekata koalisyon hava kuvvetleri de havadan destek veriyor. Harekat kapsamında TSK'ya ait fırtına obüsleri ile DAEŞ kontrolündeki Cerablus bölgesine 224 top atışı yapıldı ve 63 hedef imha edildi. Karadan yapılan atışlara havadan da Türk jetleri destek verdi.


BORDO BERELİLER SURİYE'YE GİRDİ


Saat 06.08'de havalanan Türk uçakları bölgeyi bombardımana tuttu.Yapılan bombardımanlar ve karadan ilerleyen özel kuvvetler yani bordo bereliler Suriye'nin kuzeyine girdi. Sabah'ın haberine göre zırhlı kepçeler ile açılan barikatlar sonucu oluşturulan koridordan bölgeye giren bordo berelilerin başında ise Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın olduğu öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS