Cerattepe'de binlerce ağaç kesim için açık artırmayla satıldı

Cerattepe'de binlerce ağaç kesim için açık artırmayla satıldı

Cerattepe'de binlerce ağaç kesim için açık artırmayla satıldı

Artvin'de Cerattepe'deki maden sahasında kesilecek 2 bin 118 ağaç için Orman İşletme Müdürlüğü tarafından açık artırma yapıldı. İhaleyi maden şirketi aldı. Bölgede maden için kesim yapılacağını öne süren Taşlıca Kooperatif Başkanı Hasan Yaşar, fidanlar ağaçtan sayılmadığı için kesilecek ağaç sayısının bunun dört katı olduğunu söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Birgün'ün haberine göre, Cerattepe maden sahasında bulunan kesilecek 2 bin 118 ağaç açık artırımla satıldı. İhaleyi Eti Bakır A.Ş aldı. Taşlıca Kooperatif Başkanı Hasan Yaşar, fidanlar ağaçtan sayılmadığı için kesilecek ağaç sayısının bu sayının dört katı olduğunu belirtti.

Artvinliler Cerattepe için horon tepti

Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetlerine karşı halkın tepkisi devam ediyor. Halkın tepkisine rağmen polis ve asker eşliğinde bölgeye çıkan maden şirketi çalışmalarını sürdürüyor.

Cerattepe'de yol kapatanlar hakim karşısında

Cerattepe maden sahasında kesilmesi planlanan 2 bin 118 ağaç için Orman İşletme Müdürlüğü ihale yaptı. İskebe işletme şefliğinde yapılan ihaleyi Eti Bakır A.Ş aldı. İhale sürecince maden karşıtları işletme önünde toplandı. Taşlıca Kooperatifi Başkanı Hasan Yaşar, ihaleyle ilgili önemli iddialarda bulundu.

Artvin'de eylem yasağı süresi yine uzatıldı

Yaşar, “Taşlıca Orman Kooperatifi sınırları içerisinde bulunan Cerattepe sahasında 98, 99, 133 ve 172 bölmelerde 03. 29. 2017 tarihinde saat 10.00’da Orman işletme müdürlüğünde, açık arttırma usulüyle satışı yapıldı. Damgalama yapılan bu bölgedeki, amenajman üretim biçimi değil Cerattepe’deki madenciler için yapıldı” diye konuştu.

'Fidanlar ağaçtan sayılmıyor'

Taşlıca Kooperatif Başkanı olduğu için ihaleye katıldığını aktaran Yaşar, şunları kaydetti: “İhalede parmak kaldırmadım. Biliyorum ki, 2118,51 metreküp yanı 2118,51 adet kesilmesi gereken yerde ağaç kesilmeyecek an az bunun 4 katı olan, 8 bin 472 fidan kesilecek. Birilerinin işine gelmediği için fidanlar ağaçtan sayılmıyor. Bu vilayetin yok olmasına imza atanlar bu ağacın kesilmesi ne evet diyenler, bu katliamdan vazgeçsinler.”