Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 170 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 170 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 170 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında çalıştırılmak üzere 170 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bakanlık bünyesinde görev almak isteyen adaylar başvuru şartları ve diğer detaylar araştırmaya başladı. Peki, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler, başvurular ne zaman ve nereden yapılacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kamu personeli alım ilanları sayfasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı yayınlandı. Buna göre Bakanlık bünyesinde kentsel dönüşüm uygulamalarında görev alacak 170 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

İnşaat mühendisi, harita mühendisi, makine mühendisi, elektrik mühendisi, bilgisayar mühendisi, jeoloji mühendisi, mimar, şehir plancısı, avukat ve uzman olmak üzere toplamda 170 kişi alınacak.

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde;

Türk vatandaşı olmak,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan şartları haiz olmak,

Sağlık durumu, iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak,

Bakanlıkça yapılacak sözlü sınavda yüz (100) tam puan üzerinden en az yetmiş (70) puan almak,

Başvuruların yapıldığı tarihin son günü itibariyle diploma derecesi, yabancı dil bilgisi ve mesleki tecrübe bakımından şartların tamamına sahip olmak.

Bunun dışında her alan için özel şartlar da bulunuyor. Özel şartlar için ilanı inceleyebilirsiniz.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NEREDEN ALINACAK?

 Başvurular 13.12.2021 Pazartesi günü başlayıp 31.12.2021 Cuma günü saat 23:59:59’a kadar e-Devlet üzerinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan sınav başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adayların başvuru işlemi tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Alındı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Adayların öğrenim mezuniyet bilgisi web servisleri aracılığı ile alınacaktır. E-Devlet üzerinde bu bilgileri bulunmayan adayların başvuru sırasında mağduriyet yaşamamaları için e-Devlet üzerinde yer almayan bilgilerini ilgili kurumundan güncellemeleri gerekmektedir.

Sınava çağırılacak adayların listesi, sınav tarihi, yeri ve saati ile ilgili bilgiler, Kariyer Kapısı Platformu ile Bakanlığımızın (http://www.csb.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecektir. Adaylara ayrıca bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Sadece bir unvan için başvuru yapılacak, birden fazla başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır.

Genel ve özel şartların tümünü taşıyan adayların belgeleri incelenerek başvuru niteliklerini taşıyan adaylar sözlü sınava çağırılacaktır.

Sözleşmeli olarak istihdam edilecek personelin bu ilanda ve ilgili mevzuatta belirtilen şartları taşımadığının tespiti halinde, başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca başvuru şartlarını taşımadığı daha sonradan tespit edilenlerin sözleşmeleri tazminatsız ve bildirimsiz feshedilecektir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır.

Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak, haklarında yasal işlem yapılarak, atamaları yapılmış ise iptal edilecek ve Bakanlık tarafından kendilerine bir ücret ödenmiş ise yasal faizi ile birlikte tahsil edilecektir.