Ceylanpınar'da 2 polisin şehit edilmesiyle ilgili davada 3 tahliye

Ceylanpınar'da 2 polisin şehit edilmesiyle ilgili davada 3 tahliye

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde 2 polisin şehit edilmesine ilişkin davada tahliye kararı çıktı. Tutuklu 7 sanıktan 3'ü adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015'te polis memurları Feyyaz Yumuşak ile Okan Acar'ın evlerinde şehit edilmesine ilişkin davada 7 tutuklu sanıktan 3'ünün adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verildi.


Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın dördüncü duruşmasına, "devletin birliği ve ülke bütünlüğü bozma, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme" suçlarından müebbet hapsi istenen tutuklu sanıklar Lütfü Abir ve Hasan Aydın katıldı.


Ömer Kılınç, Hüseyin Aydın ile Murat Abir, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla dahil oldu. Diğer sanıklar Sedat Aydın ve Mehmet Naci Yılmaz, mahkemeye dilekçe göndererek duruşmaya
katılmayacaklarını bildirdi. Sanık yakınları ve avukatlar da duruşma salonunda hazır bulundu.


Mahkeme başkanı sanıkların kimlik tespitini yaparak suçlarını okudu.


Diğer sanık avukatlarının savunmalarını yapmasının ardından mahkeme heyeti, karar için duruşmaya ara verdi.


Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklardan Ömer Kılınç, Lütfü ve Murat Abir'in, mevcut delil durumu ile tutukluluk sürelerini göz önüne alarak adli kontrol şartıyla tahliye edilmelerine karar verdi.


Diğer sanıkların tutukluluk halinin devamını kararlaştıran heyet, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.


Olay


Terör örgütü PKK mensupları, 22 Temmuz 2015'te Ceylanpınar İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polisler Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar'ı evlerinde şehit etmişti. Olayla ilgili Hasan Işık, Ömer Kılınç, Lütfi ve Murat Abir, Mehmet Naci Yılmaz, Sedat, Hüseyin ve Hasan Aydın ile Orhan Bulut gözaltına alınmıştı. Bulut ve Işık tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, diğer zanlılar tutuklanmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS