"Cezaevinde yatmak nasılmış, o sıcakta görmelerini istiyorum"

"Cezaevinde yatmak nasılmış, o sıcakta görmelerini istiyorum"

"Askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" davasının bir numaralı sanığı Bilgin Özkaynak, "Dava kapsamında 2,5 yıl İzmir'de F tipi cezaevinde kaldım. Bize kumpas kuranlar, kumpası organize edenler ve darbe girişiminde bulunanlar ilahi adalet sonucu İzmir'de F tipi cezaevine girdi." dedi.

İzmir'de beraatle sonuçlanan "askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" davasının bir numaralı sanığı iş adamı Özkaynak, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin AA muhabirine, böyle büyük bir olayı beklediklerini söyledi.

FETÖ'nün çok büyük bir silahlı örgüt olduğunu yıllardır gündeme getirdiğini vurgulayan Özkaynak, "Hatta 6 ay evvel, 'niyetleri ülkeye el koymaktı, çok büyük bir örgüt ile karşı karşıyayız' diye demeçlerim yayınlandı. 'Cumhurbaşkanımızı dahi alırlar' demiştim. Almaya da Marmaris'e otele geldiler." şeklinde konuştu.

Özkaynak, FETÖ'nün büyük bir olay yapacağını, yaşadıklarından dolayı bildiğini dile getirerek, insanların da artık kendisine hak vermeye başladığını anlattı.

Yargılandığı dava kapsamında 2,5 yıl İzmir'de F tipi cezaevinde kaldığını anımsatan Özkaynak, şöyle devam etti: "Bize kumpas kuranlar, kumpası organize edenler ve darbe girişiminde bulunanlar ilahi adalet sonucu İzmir'de F tipi cezaevine girdi. Dosyamızda hiçbir şey olmadan bizi yıllarca tutukladılar. Hakim hanım mahkemede uyuyordu, uykudan uyanıp 'tahliyemizin reddi' diyordu. Şimdi cezaevinde yatmak, insanları masum
yere yatırmak nasılmış, o sıcakta görmelerini, düşünmelerini istiyorum."

 "10 günde dağda kedi olmuşlar"

Özkaynak, darbe girişiminde masum insanların hayatını kaybettiğine dikkati çekerek, "Bu sefer çok ileri gittiler. Hadlerini çok aştılar. Başkenti bombaladılar. Masum insanları öldürdüler. Ben bu pilotlara soruyorum. Gökyüzünden o masum insanların üzerine o uçaksavar mermilerini yağdırdılar. Bu pilotların hiç mi anne babaları, evlatları yok. 3 helikopterle Marmaris'e özel timlerle geleceksiniz, şimdi 10 günde dağda kedi olmuşlar." değerlendirmesinde bulundu.

Olaylar sırasında çalışanlarını meydanlara gönderdiğine işaret eden Özkaynak, darbeleri yaşamış biri olarak her türlüsüne karşı olduğunu kaydetti. "Cumhurbaşkanımız halkı sokağa davet etmeseydi şu an ben tutukluydum" diyen Özkaynak, "Cumhurbaşkanımız ölmüştü, öldüreceklerdi. Beni de öldürmezlerse cezaevine koymuşlardı. Askeri casuslukta beni bir numaraya koyan, ölüm listesinde de baş taraflara koymuştur." ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS