CHP, AK Parti ile koalisyonu anketle tabanına sordu

CHP, AK Parti ile koalisyonu anketle tabanına sordu

Koalisyon ihtimallerini değerlendiren CHP, teşkilat üyelerine yönelik anketle "AK Parti ile yapılabilecek bir koalisyona" ilişkin tabanın düşüncelerini alıyor.

Koalisyon görüşmelerinde izlenecek yolu belirlemek için il ve ilçe örgütleriyle toplantılara devam eden CHP yönetimi, bir de anket hazırlayarak, "CHP'nin AKP ile koalisyon hükümetinde yer almasını ister misiniz?" diye sordu.


CHP'nin 7 Haziran seçimlerinde aldığı sonucun değerlendirilmesi istenen ankette, milletvekillerinin ön seçimle belirlenmesi ile il ve ilçe başkanlıklarının çalışmalarına ilişkin sorular da bulunuyor.


Kılıçdaroğlu koalisyon hakkında konuştu


Konuya ilişkin AA muhabirine açıklama yapan CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, koalisyon ihtimallerine ilişkin, çeşitli istişare toplantıları ve anketlerle örgütlerinin görüşünü aldıklarını söyledi. Çıkan sonuçları rapor haline getirerek CHP'nin üst yönetimine takdim edeceklerini belirten Keskin, bu raporlar doğrultusunda genel merkezin koalisyon kararını vereceğini ifade etti.


CHP lideri Kılıçdaroğlu: ''Vallahi dedikodulardan bıktım''


"Taban taviz verilmeden hükümetin kurulmasından yana"


CHP'nin açıkladığı 14 maddelik koalisyon ilkesini hatırlatan Keskin, Türkiye'nin hükümetsiz bırakılmamasını istediklerini ifade etti. CHP'nin "demokrasi ve yargının bağımsızlığı" konusunda ciddi tereddütlerinin bulunduğunu kaydeden Keskin, "CHP'nin tabanı, demokrasi ve özgürlükler konusunda taviz verilmeden bir hükümetin kurulmasından yana, yaptığımız anket ve toplantılarda genel görüş bu. Örgütlerimizin verdiği cevaplarla, partimizin açıkladığı 14 madde hemen hemen uyuşuyor" dedi.


Tabanın CHP'nin Türkiye'ye zarar verebilecek bir oluşumun içinde yer almasını istemediğini belirten Keskin, açıkladıkları 14 maddenin her şeye cevap verecek nitelikte olduğunu, CHP'nin konumuyla alakasının bulunmadığını kaydetti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS