CHP belgeleri neden paylaşmıyor?

CHP belgeleri neden paylaşmıyor?

Gündemin en sıcak konularından biri Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında açıkladığı belgeler. Kılıçdaroğlu konuşmasında Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen, oğlu Burak ve kardeşi Mustafa Erdoğan'a ait olduğunu iddia ettiği para dekontlarını göstermişti. Ama bu belgeleri kamuoyu ile paylaşmadı. Neden paylaşmadığı ise merak konusu olmuştu, Kanal D haberden Seçil Özer bu sorunun yanıtını aradı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yurt dışında bir kuruşumun bulunduğu ispat edilsin, Cumhurbaşkanlığı’nı bırakırım” sözlerine partisinin grup toplantısında yanıt vermiş, Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen, oğlu Burak ve kardeşi Mustafa Erdoğan'a ait olduğunu iddia ettiği para dekontlarını gösterdi. Dekontların milyonlarca dolarlık transferlere ait olduğunu söylemişti. 


Kılıçdaroğlu'ndan PM toplantısında 'Başka belgeler de var' mesajı


Cumhurbaşkanı Erdoğan ise buna yanıt vermiş, 'Bu 5 isim asla o şirkete ve yere para göndermiş de değil. Mevcut şirketlerini satmaları sebebiyle onlara para geldi. Oraya da para gitmedi. Bu yapılan işlemlerde hiçbir sorun yoktur' demişti. 


Fakat en çok merak edilen sorulardan biri Kemal Kılıçdaroğlu'nun elindeki belgeleri kamuoyu ile paylaşmaması oldu. Kanal D muhabiri Seçil Özer, bunun nedenini CHP'li vekillere sordu. Özer, vekillerle konuşmasını şöyle özetledi: Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısından sonra talimat veriyor bu belgeleri gazetecilerle paylaşın ama danışmanları bu tartışmayı sıcak tutmamız lazım belgeleri paylaşmayalım diyorlar, Kılıçdaroğlu da kabul ediyor. CHP adım adım bir strateji izlemeye karar veriyor. 


CHP'li vekil Kılıçdaroğlu'nun belgeleri nereden bulduğunu açıkladı


Birinci adım; bu iddiayı sonuna kadar konuşturmak ve belgeler konusundaki merakı sonuna kadar üst düzeyde tutmak. İkinci adım; komisyon tartışması. AK Parti komisyon kurulmasını kabul etmedi tartışmasının yaşanmasını istiyorlar. Üçüncü adım; belge paylaşımı olacak gibi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS