'CHP ilk seçimlerde Kürt vatandaşların oylarında patlama yapacak'

'CHP ilk seçimlerde Kürt vatandaşların oylarında patlama yapacak'

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, "Bizler doğu illerinde sürekli gidip oradaki vatandaşlarla konuşuyoruz. Oradaki vatandaşlar artık kendilerini nereye götürdüğü belli olmayan partilere oy vermek istemiyorlar. Doğudaki vatandaşlarımız CHP’den çok şey bekliyor. Onlara sahip çıkmamızı ve ilgi göstermemizi istiyorlar. CHP böyle yaptığı sürece ilk seçimlerde Kürt vatandaşların oylarında bir patlama yapacaktır. Bunu herkes görecek" dedi.

Kayseri’de CHP Talas İlçe kongresi yapıldı. Talas'taki bir düğün salonunda yapılan ilçe kongresine, CHP Parti Meclis üyesi ve aynı zamanda İstanbul Milletvekili Eren Erdem, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, İl Başkanı Feyzullah Keskin, ilçe başkanları ve partililer katıldı.


Kongre Divan Başkanlığı'nı İstanbul Milletvekili Eren Erdem yaptı. Erdem, “Artık Türkiye’de çok kritik bir sürece geldik. CHP, bu noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşudur” dedi. Erdem, şunları söyledi:


"Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Kamuoyunda yaşanan tartışmalara herkes takip ediyor. Artık Türkiye’de çok kritik bir sürece geldik. CHP bu noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşudur. Bu noktada tüm CHP’liler daha çok çalışmak zorunda. Genel kurullar ayrıştığımız, kavga ettiğimiz değil, daha güçlü ve birlik içinde çıktığımız yerlerdir. CHP’de kongre süreçleri kapıdan çıktıktan sonra biter. Tartışmaları kesinlikle yanımızda götürmemeliyiz. Bu tartışmaları hem partimize hem de çalışmalara yansıtmamız demek CHP’nin kan kaybetmesi demektir.


Bizler doğu illerinde sürekli gidip oradaki vatandaşlarla da görüşüyoruz ve konuşuyoruz. Oradaki vatandaşlar artık kendilerini nereye götürdüğü belli olmayan partilere oy vermek istemiyorlar. Doğudaki vatandaşlarımız CHP’den çok şey bekliyor. Onlara sahip çıkmamızı ve ilgi göstermemizi istiyorlar. Kendilerine ilgi göstermemiz durumunda CHP’nin yanında olacaklarını ve oy vereceklerini söylediler. CHP böyle yaptığı sürece ilk seçimlerde Kürt vatandaşların oylarında bir patlama yapacaktır. Bunu herkes görecek. Biz Cumhuriyet Halk Partisi 2019 yılında yapılacak seçimlerin tek ümidiyiz.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS