CHP İstanbul kongresine 4 gün kala 3 isim öne çıkıyor

CHP İstanbul kongresine 4 gün kala 3 isim öne çıkıyor

3-4 Şubat'ta yapılacak Büyük Kurultay öncesi CHP'de kongreler devam ediyor. İstanbul'da 13 Ocak'ta yapılacak kongre öncesi yapılan toplantıda 3 isim öne çıktı.

CHP’de, gözler 13 Ocak’ta yapılacak İstanbul İl Kongresi’ne çevrildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul’un 39 ilçe başkanı ile yaptığı toplantıda il başkanlığı için 3 isim öne çıktı. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, “Demokratik bir yarış olsun” diyerek, çok adaylı bir seçimi işaret etti.


CHP’de 3-4 Şubat’ta yapılacak Büyük Kurultay öncesi kongreler sürüyor. 78 il kongresinde 26 ilde yeni isimler seçildi. Ankara ve İzmir’de kongreler hafta sonu yapıldı.


TIR'la İstanbul’dan yola çıkan CHP’li vekiller Ankara’ya ulaştı


Konya, Mersin ve İstanbul


Konya, Mersin ve İstanbul il kongreleri ise bu hafta sonuna kadar tamamlanacak.


Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre şu ana kadar İstanbul’da mevcut il başkanı Cemal Canpolat’ın yanı sıra Parti Meclisi Üyesi Canan Kaftancıoğlu, eski Gençlik Kolları Genel Başkanı Doç. Dr. Yunus Emre, eski milletvekilleri Çetin Soysal ve Ali Kemal Kumkumoğlu, eski il başkanı Nebil İlseven, önceki kongrede Canpolat’a karşı 27 oyla kaybeden Gökhan Zeybek adaylar arasında yer alıyor.


CHP'nin İzmir'deki yeni il başkanı belli oldu


İlçe başkanları 11 isim sundu


Kılıçdaroğlu, 39 İlçe başkanı ile dün yaptığı toplantıda İstanbul il başkanlığı için görüşlerini sordu. İlçe başkanları 11 farklı isim sundu. En fazla oy Kaftancı, Canpolat ve Zeybek’e çıktı. Kılıçdaroğlu hiç bir adaya açık destek vermezken, “Demokratik bir yarış olmasını istiyorum” dedi.


Kılıçdaroğlu, kongrelerde yaşanan olaylar nedeniyle teşkilatı da uyarı yaptı. İstanbul’da kavgalı bir kongre görüntüsü yaşanmamasını istedi. Kılıçdaroğlu, İzmir İl Kongresi’nde açtığı pankartla olaylar yaşanmasına neden olan kişinin parti üyesi olmadığını tespit ettiklerini belirterek, “Bu olay bir provokasyondu” dedi.


Parti Meclisi de değişecek


İstanbul İl Kongresi’nin ardından 3-4 Şubat’taki Kurultay süreci başlayacak. Kurultay’da Parti Meclisi’nin (PM) büyük oranda değişmesi bekleniyor. Kurultayın tamamlanmasının ardından CHP’yi 2019’da yapılacak kritik seçimlere götürecek kadrolar tamamlanmış olacak. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS