CHP olağanüstü kurultay çağrılarına noktayı koydu

CHP olağanüstü kurultay çağrılarına noktayı koydu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından seçim sonuçlarını değerlendirdi. Olağanüstü kurultay çağrılarının gerçekçi olmadığını belirten Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, takvime göre CHP'nin zaten ocak sonu veya şubat ayı başında olağan kurultayını yapacağını söyledi.

CHP MYK, seçimden sonra Kılıçdaroğlu başkanlığında ikinci toplantısını gerçekleştirdi.


Bu ay ortalarında yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısı öncesi MYK toplantılarının devam edeceği belirtildi.


Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, toplantılarda seçim sonuçlarını kapsamlı olarak ele aldıklarını belirterek, MYK'da, seçmen tutumu, seçim bildirgesi, örgütler, parti programı gibi ana başlıklarda sunumlar
yapıldığını kaydetti.


Bekaroğlu, "Yaptığımız değerlendirmeler sonucu ilgili kurullarımıza elimizde raporlarla gideceğiz. Bir sistematik oluşturuyoruz. Bu toplantılar o sürece hazırlık" dedi.


Diyarbakır'da iki ilçede sokağa çıkma yasağı


CHP'de ertelenen kongre takviminin yeniden başladığını hatırlatan Bekaroğlu, kongre sürecinin de CHP için bir şans olduğunu ifade etti.


Bu süreçte verimli tartışmalar yapılacağına inandığını vurgulayan Mehmet Bekaroğlu, "Önemli olan kongre sürecini en verimli şekilde geçirebilmek. Bunu da yönetim olarak bu süreçte işletmekte kararlıyız" değerlendirmesinde bulundu.


Mehmet Bekaroğlu, olağanüstü kurultay çağrılarının ise gerçekçi olmadığını bildirdi.


Takvime göre CHP'nin zaten ocak sonu veya şubat ayı başında olağan kurultayını yapacağını aktaran Bekaroğlu, bu takviminin ertelenme şansının da olmadığını vurguladı.


 


IPSOS'tan CNN TÜRK'e 1 Kasım seçimi sonrası araştırması

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS