CHP raporu: Atatürk'ün fotoğrafı indirildi

CHP raporu: Atatürk'ün fotoğrafı indirildi

CHP'deki Atatürk resmi krizinde kritik gün çarşamba. Olayla ilgili hazırlanan rapor, CHP liderine sunuldu. Kılıçdaroğlu'nun kararını çarşamba günü MYK toplantısında açıklması bekleniyor.

Bir milletvekilinin Meclis'teki odasında bulunan Atatürk resmini indirdiği iddialarını araştıran milletvekilleri raporunu tamamladı. Raporda böyle bir olayın yaşandığı tespitine yer verildi, ancak resmi kimin indirdiği yer almadı. Komisyon üyeleri olayda adı geçen Zeynep Altıok'un yapmadığı konusunda ise hemfikir.

Raporu hazırlayan 3 milletvekili Aylin Nazlıaka, Mehmet Bekaroğlu, Aytun Çıray, Zeynep Altıok, Özkan Yalım ve Muharrem İnce'yi dinledi. Vekillerin çoğu olayı Aylin Nazlıaka'dan duyduğunu söylerken iddiayı gündeme getiren Aylin Nazlıaka komisyona isim vermedi.


Kılıçdaroğlu CHP'yi karıştıran o iddia için talimat


Ancak Nazlıaka'nın, Kılıçdaroğlu'na olayı bizzat anlatığı ve isim konusunda da bilgi verdiği öğrenildi.

CNN TÜRK'ün edindiği bilgilere göre ise genel merkezdeki genel kanaat böyle bir olayın yaşanmadığı yönünde. Bu nedenle MYK toplantısından, olayı diğer vekillere anlatan Aylin Nazlıaka ile ilgili bir disiplin kararı çıkabileceği belirtiliyor.


Atatürk'ün portresini indiren vekil kim?


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS