CHP içinde gerginlik

CHP içinde gerginlik

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'a adeta bayrak açtı. Erdoğdu'dan oldukça sert bir mesaj geldi.

Erdoğdu Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:


"Bıçak kemiğe dayandı... Kan kusup kızılcık şerbeti içtim demekten bıktım... Beşiktaş Belediye Başkan'ı hakkında disiplin süreci başlamalı..."


Hazinedar için CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel CNN Türk canlı yayınında eleştirilerde bulunmuştu. Hazinedar'ı umre dönüşünde, havaalanında işçilerin karşılaması parti içinde tartışmalara yol açmış, Özel, "O işçilerin oraya götürülmesi de doğru değil. Çok ciddi rahatsızlık duydum görünce. Kendi kendine dönmeliydi, bu da haber olmamalıydı" demişti. Hazinedar'ın Mehmet Ağar'ı makamında ağırlaması da sosyal medyada çok konuşulmuştu.


Öte yandan Ağustos ayında Hazinedar hakkındaki iddialar nedeniyle parti içinde bir araştırma komisyonu kurulduğu ortaya çıkmıştı.


Gerginliği attıran tweet


Son olarak Beşiktaş Belediyesi'nde, bir grup işçinin işten çıkartılmasının parti içinde rahatsızlığı artırdığı, Erdoğdu'nun sert çıkışına bu durumun neden olduğu belirtiliyor.{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS