CHP'de sandık mesaisi başlıyor

CHP'de sandık mesaisi başlıyor

CHP İzmir örgütü 10 Eylül Pazar günü delege seçimleri için sandığa gidecek. Kentin 30 ilçesinde 1 Ekim'e kadar 8 bin 185 delege seçilecek.

İzmir'de 145 bin üyesi olan CHP, delege seçecek. Her mahallede kurulacak sandıklarda oy verecek üyeler, delegeleri belirleyecek. İzmir'de seçimler 10 Eylül Pazar günü ilk Dikili, Kınık, Menemen, Urla ve Güzelbahçe ile başlayacak. Seçimler, 1 Ekim'de tamamlanacak, 30 ilçede 8 bin 185 delege seçilmiş olacak. CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, delege seçimlerinin demokratik olacağını, hak hukuk adalet yürüyüşünün adına uygun gerçekleşeceğini belirterek özellikle kadın ve gençlerin delege olması için hassasiyet gösterilmesini istedi.


Güven, "Kadın ve gençlik kotalarımız var. Onların mutlak uygulanmasını kadın ve gençlerin delege olmasını istiyoruz. Adayet Yürüyüşü'nde, referandumda çaba sarf eden seçimlerde partisi için çalışan, koşan arkadaşların partililerin delege olması konusunda dikkatli olunmasını talep ediyoruz. Güzel bir ortamda geçeceğine inanıyorum. Kimseyi dışlayıcı, itici, izole eden, cepheleştiren bir anlayışla seçimlerin olmaması için özellikle uyarılarda bulunuyoruz. Bu konuda hassasiyet ve duyarlılık bekliyoruz. Gördüğüm kadarıyla daha önceki yıllara göre İzmir'de şu anki delege seçimleri atmosferi havası, çok güzel ve ılımlı" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS