CHP'den BM'nin Kudüs kararına ilk yorum

CHP'den BM'nin Kudüs kararına ilk yorum

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kudüs tasarısının BM'de kabul edilmesinin ardından sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "BM Genel Kurulu'nda alınan Kudüs kararı Orta Doğu'nun huzuru ve dünya barışı için atılmış önemli bir adımdır" diye yazdı. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel de konuyla ilgili olarak, "Filistin davası açısından hepimizi memnun etmiştir" dedi.

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından paylaştığı mesajında şunları yazdı: "Kan ve gözyaşının hakim olduğu Orta Doğu daha fazla gerginliği kaldıramaz. BM Genel Kurulu'nda alınan Kudüs kararı Orta Doğu'nun huzuru ve dünya barışı için atılmış önemli bir adımdır."


"Filistin davası açısından hepimizi memnun etmiştir"


Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'teki dört partinin ortak tavır sergilediğini ve İslam İşbirliği Teşkilatı Konferansı'na güçlü mesaj gönderildiğini belirterek, "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyindeki Amerika vetosuna karşılık Genel Kurulda tüm tehditlere, şantajlara karşı 9'a karşı 128 gibi bir sonuç hem bölge açısından hem Türkiye'nin arkasında durduğu Filistin davası açısından hepimizi memnun etmiştir. Trump'ın her türlü tehdit ve şantajına karşı bu kararın alınabilmiş olması umut vericidir. Durumdan duyduğumuz memnuniyeti yüce Meclisle paylaşıyor ve dört partinin birlikte olduğunda, birlikte davrandıklarında hem uluslararası kamuoyunda hem de Türkiye'nin ve Türkiye'deki herkesin desteklediği davalarda ne kadar güçlü olabileceğimizin bir kez daha altını çiziyorum" diye konuştu.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS