CHP'li Bekaroğlu: "Anadolu'da bu olaylar çok ciddi sonuçlara sebebiyet verebilir" 

CHP'li Bekaroğlu: "Anadolu'da bu olaylar çok ciddi sonuçlara sebebiyet verebilir" 

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi' yayımladığı bildiriye imza atan akademisyenler hakkında TCK'nın 301'inci maddesine göre soruşturma açıldığını belirterek "301'e verdiğimiz en meşhur kurban Hrant Dink'tir. Anadolu'da bu olaylar çok ciddi sonuçlara sebebiyet verebilir ve bunun bedelini hiçbirimiz ödeyemeyiz"  dedi.

CHP'li Mehmet Bekaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi'nin yayımladığı bildiriye imza atan akademisyenler hakkında başlatılan soruşturma ve gözaltıları eleştirdi.


Akademisyenlerin Üniversitedeki odalarının kapısına çarpı kondu, tehdit mesajı bırakıldı


Dünya akademisyenlerinden de Türkiye bildirisi


 


CHP'nin bildirinin içeriğine katılmadığını ancak insanların düşüncelerini ifade etme özgürlüğüne sahip olduğunu söyleyen Bekaroğlu, "Akademisyenler bugün TCK 301' e göre suçlanıyorlar. Biz bu 301'i çok iyi biliyoruz. 301'e bu ülke çok kurbanlar verdi. 301 son derece tehlikeli bir TCK maddesidir. Bunu istediğiniz yere çekebilirsiniz. 301'e verdiğimiz hepimizin tanıdığı en meşhur kurban Hrant Dink'tir.  Bu konuyla ilgili birisi bir açıklama yapıyor bir şey söylüyor, düşünceyi ifade kapsamında. Arkasından da müthiş bir karalama kampanyası, algı operasyonu başlıyor. Ondan sonrasında tacizler, gözaltılar,  tutuklamalar. İşinden gücünden edinmeler, karalanmalar ve nihayet Allah korusun Hrant Dink' in başına geldiği gibi cinayetler. Gazi Üniversitesi'nde bu bildiri altına imza atan arkadaşların kapılarına işaretler konuldu. Tehditler var. Büyükşehirlerde bir tarafa özellikle Anadolu'da bu olaylar çok ciddi sonuçlara sebebiyet verebilir. Ve bunun bedelini hiçbirimiz ödeyemeyiz. Bu son derece tehlikelidir" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS