CHP’li belediye başkan adayı Süleyman Kurt partisinden istifa etti

CHP’li belediye başkan adayı Süleyman Kurt partisinden istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2009 yılında Nevşehir belediye başkan adayı olan Dr. Süleyman Kurt partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Son dakika... Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi görevden uzaklaştırıldı


CHP’nin 2009 yılında Nevşehir belediye başkan adayı olan ve geçtiğimiz dönemde de CHP İl Başkanı Adayı olan Dr. Süleyman Kurt, "9 seçim kaybetmiş bulunan kadronun ısrarla halen yönetimde olması nedeniyle CHP’den istifa ediyorum" dedi.


CHP'den belediye başkan adayı ve il başkanı adayı olan Kurt, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


“Aile yapısı ve yaşam felsefesi olarak Cumhuriyet’e, demokrasiye, hukuka ve Atatürkçülüğe bağı bir yapıya sahip olan ben Süleyman Kurt, 2009 yılından bu yana içinde mücadele ettiğim CHP’den istifa etmiş bulunmaktayım. Bunun temel sebebi olarak da son 9 seçimi kaybetmiş bulunan kadronun ısrarla hala yönetimde olması ve çekilmek gibi bir niyetinin olmamasıdır. Kanımca başarısızlığın daim olduğu bir ortamda sorumlular her ne kadar iyi niyetli ve dürüst olsalar da bu başarısızlıklar karşısında görevi terk etmeyi bir erdem saymaları gerekmektedir."


"Yeni yüzlere, yeni heyecanlara çalışmaları için ortam hazırlamak boyunlarının borcu olmalıdır" diyen Kurt, "Maalesef CHP’de bırakınız böyle bir erdemliliği göstermek bir yana yeni yüzler, yeni heyecanlar filizlenmeden yok edilmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizin ilk ve en köklü siyasi partisi Atatürkümüzün kendi elleriyle kurduğu tam bağımsız Türkiye ülküsüyle yürümesi gereken bir parti olmalıdır. Mevcut durum böyle midir? Bunu Nevşehir kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Mevcut iktidara bir alternatif olabileceğine, umutsuzluğa düşmüş tüm insanlarımızı kucaklayabileceğine yeni umutlar, yeni heyecanlar aşılayabileceğine inandığım için bu yeni oluşumda görev almak amacıyla saygı duyduğum ve hep saygı duyacağım CHP’den istifa ettim. Özel yaşantımda da siyasi yaşantımda da kimseye belden aşağıya vurmadım. Bu bağlamda son dönemlerde CHP İl Başkanı Kamil Gülmez’in açıklamalarını da esefle kınıyorum. Bu açıklamaların kendisinden beklenen ve kendisine yakışır açıklamalar olduğunu düşünüyorum. Benim istifamı bir temizlik olarak görüyorsa ve CHP’de bir temizlik olması gerektiğini düşünüyorsa CHP’nin iyiliği için ivedilikle istifa etmesini naçizane tavsiye ediyorum" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS