CHP'li Çam : "İki patlama oldu, önüme bilye düştü"

CHP'li Çam : "İki patlama oldu, önüme bilye düştü"

Ankara'daki patlama sırasında mitinge katılmak üzere orada olan CHP Milletvekili Musa Çam yaşadıklarını anlattı. Hürriyet'te yeralan habere göre Çam, çok kısa arayla iki patlama olduğunu, önüne bir bilye düştüğünü söyledi.

CHP'li Çam şöyle konuştu;   


"Mitinge katılmak üzere oradaydım. Bizil kortejin yaklaşık 30-40 metre arkasında, çok kısa aralıklarla iki patlama gerçekleşti. Benim hemen önüme bir bilye düştü. Büyük bir panik yaşandı. Onganizasyon komitesi derhal mitingi iptal etti. Herkes yaralıların yardımına koştu."  


"Suruç benzeri düzenek..."


Patlamanın nedeninin bir canlı bomba olup olmadığını bilmediğini söyleyen Çam, "ancak önceden hazırlanmış bir düzenek bir plan olduğu belli. suruç benzeri bir olay yaşandı. Dedi. Çam, olayın çok hızlı şekilde aydınlatılması çağrısında bulundu.


HDP'li Ertuğrul Kürkçü de yaşadıklarını anlattı  


Ankara'daki saldırı anında mitingde olan HDP'li Ertuğrul Kürkçü, patlama alanına ilk varanlardandı. Kürkçü, "ayak bileklerimize kadar kan içinde kaldık. Etrafta insanlar bacaklarının koptuğunu görüp inanamıyor, yardım istiyordu" dedi.Patlama anında, vekiller, organizasyon komitesi ile birlikte ön kortejde olduklarını anlatan Kürkçü, o anları şöyle anlattı:


"Yer sarsaldı..."


"2 büyük patlama oldu. O kadar şiddetliydi ki, yer sarsıldı, etnaf bir anda sisle kaplandı. Sesinşiddeti nedeniyle, bombanın da ses bombası olmasını diledik. Hemen arkaya, patlamanın olduğu yere koştuk. Manzara tarif edilemezdi. Ayak bileklerimize kadar kan içinde kaldık, inasanlar kopmuş bacaklarını görüyor, inanamıyor, yardım istiyordu. Küçücük bir kız çocuğunun cansız bedenini gördüm. Minicik bir beden öylece yatıyordu."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS