CHP'li Levent Gök ile TRT Genel Müdürü Göka arasında tartışma

CHP'li Levent Gök ile TRT Genel Müdürü Göka arasında tartışma

CHP'li Levent Gök, TRT Türk'te yayınlanan bir programda Atatürk'e ve İsmet İnönü'ye hakaret ettiği gerekçesiyle TRT Genel Müdürü Şenol Göka ile tartıştı.

CHP Grup Başkanvekili Levent ve beraberindeki milletvekilleri, geçtiğimiz hafta TRT Türk'te yayınlanan bir programda Atatürk'e ve İsmet İnönü'ye yönelik iftara atıldığı ve cumhuriyet rejimine saldırırıldığı iddiasıyla TRT Genel Müdürü Şenol Göka ile görüşmek istedi.


Gök, sözkonusu programda Atatürk'e ve cumhuriyete ağır ithamlarla saldırıldığını öne sürdü.


CHP'li Gök ve TRT Genel Müdürü Göka, Göka'nın makam odasında tartıştı.


TRT Genel Müdürü Göka, programda Atatürk'ün adınının geçmediğini ve tarihi bir dönemin yorumlandığını söyledi.


Bunun üzerine TRT Genel Müdürü'nün programı savunduğunu söyleyen CHP'li Gök; "Devletin vergisiyle oluşturulan TRT'de, Cumhuriyet dönemine bu ağır saldırıyı kabul etmiyoruz. Seni de kabul etmiyoruz, sen burada genel müdürlüğünü kabul etmiyoruz.Programı savunuyorsun.Sen artık o koltukta oturamazsın" dedi. Programın ifade özgürlüğü olduğunu söyleyen TRT Genel Müdürü Göka; "İnşallah programın ifade özgürlüğünün farkına varırsınız. Belgelerle bir dönemin eleştirisidir. Yanlış anlamayın. Eleştiri ile hakareti birbirine karıştırmayın. Atatürk'e bir kelime hakaret yok. Atatürk hepimizin baş tacıdır" dedi.


Gök, TRT Genel Müdürü'ne, Atatürk döneminde camilere yapılan yardımları içeren bir dosya verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS