CHP'li vekil Fatma Kaplan, oylama sırasında darp edildi

CHP'li vekil Fatma Kaplan, oylama sırasında darp edildi

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Meclis'teki anayasa değişiklik teklifi oylamalarını cep telefonuyla kaydederken fiziksel saldırıya uğradı. Ardından kürsüye gelen Hürriyet, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ı ve Meclis İdare Amiri Ahmet Gündoğdu'yu kınadı.

Anayasa değişiklik teklifinin Meclis'te oylanma süreci oldukça sert geçiyor. Tartışmalar hatta fiziksel müdahaleler yaşanıyor. Dün Meclis Genel Kurulu'nda oylama sırasında cep telefonuyla görüntü kaydeden CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, bir grup AK Partili vekil tarafından darp edildi.Aynı zamanda Kadin-Erkek Firsat Eşitliği Komisyonu Üyesi olan CHP'li Hürriyet, bu darp sonrasında kürsüye gelerek AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ı ve Meclis İdare Amiri Ahmet Gündoğdu'yu kınadı. Çok sert bir konuşma yapan Hürriyet şunları söyledi:İşte Meclis'teki yumruklu, tekmeli kavganın görüntüleri


"Bir grup başkanvekiline bir kadına fiziki müdahalede bulunmak hiç yakışmıyor. Buradan bir kere daha sizi kınıyorum sayın Elitaş. İdare amiri sizi de kınıyorum. Resmen telefonu elimden gasp ettiniz. Fiziki müdahalede bulundunuz. Boynumun halini görüyor musunuz? Yalancı da sizsiniz, insanlarını kandırıyorsunuz. Bir kadına saldırabilecek kadar gözü dönmüş olmanıza, bir kadına bu kadar müdahale edebilecek kadar başkanlık hırsına bürünmüş olmanızı kınıyorum. Bir kere daha söylüyorum. Yere batsın saraylarınız, yere batsın başkanlığınız, yere batsın anayasanız, yere batsın hırsınız."   

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS