CHP'li vekil: "Suriyeliler terör örgütleri için potansiyel güç"

CHP'li vekil: "Suriyeliler  terör örgütleri için potansiyel güç"

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, "Şu an Türkiye'de hiçbir terör örgütünün insan kaynağı sorunu kalmadı. Suriyeliler aile fertlerinden birini feda ederek diğer aile bireylerinin yaşaması için bu işle ilgili gönüllü olarak para karşılığı terör örgütleri içinde eylem yapacak potansiyel güçler" dedi.

CHP'li Erol, partisinin Bolu İl Başkanlığı'nı ziyaretinde basın açıklaması yaptı. Şu anda PKK'nın sadece şehir merkezlerinde eylem yaptığını, karların erimesiyle Nisan ayından sonra kırsal kesimde de eylem yapmaya başlarlarsa Türkiye'nin faciayla  karşılaşabileceğini söyledi. Erol, şöyle konuştu:


"Eskiden PKK'nın en büyük sıkıntılarından biri insan kaynağıydı. Şu an Türkiye'de hiç bir terör örgütünün insan kaynağı sorunu kalmadı. Çünkü insan kaynağının çözüldüğü yer Suriye. Şu an Suriyeliler ülkemizin her yanında var. Terör örgütleri Suriyeliler'i paralı asker olarak her anlamda kullanabiliyorlar. Suriyeliler aile fertlerinden birini feda ederek diğer aile bireylerinin yaşaması için bu işle ilgili gönüllü olarak para karşılığı terör örgütleri içinde eylem yapacak potansiyel güçler. Çok büyük bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Ne hükümet ne de parlamento bunun farkında. Artık Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu'su değil 81 il terör bölgesi. Türkiye'nin herhangi bir ilinde bir patlamayla, bir suikastle, bir eylemle karşı karşıya kalabiliriz. Terör örgütleri artık Türkiye'nin bir bölgesinde faaliyet göstermiyor. Terör örgütleri artık Türkiye'nin 81 ilinde."

İnsanların can güvenliği sorunu yaşadığını ifade eden Erol, "Türkiye iç savaşa gitmez ama iç savaşın etkisi kadar olumsuz etki yaratabilecek çatışmalar olabilir. Çünkü Türkiye'de yaşayan hiç bir yurttaşımızın can güvenliğiyle ilgili bir güvencesi kalmadı. Herkes kaygılanıyor. Büyük şehirlere gidiyorsunuz alışveriş merkezlerinde insanlar yok. Anneler, babalar çocuklarını uyarıyorlar. 12 Eylül öncesinde olduğu gibi Türkiye'de insanların can güvenliğiyle ilgili yeni bir kaygı süreci başladı" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS