CHP'li vekilden şok eden kanser iddiası

CHP'li vekilden şok eden kanser iddiası

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, sahte kanser ilacından ölenlerin sayısının 5 bin olduğunu iddia etti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 2014 bütçelerinin görüşmeleri TBMM Genel Kurulu'nda devam ediyor.


CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, narenciye üreticilerinin sorunlarına değinerek, üreticinin ürününü satamadığını söyledi.

Üretim fazlalığından dolayı narenciyenin fiyatının 30-40 kuruş olduğunu ifade eden Seçer, ihracatın desteklenmesini istedi.

Seçer, "okul sütü" projesini örnek göstererek, "Neden okul narenciyesi projesi olmasın? Slogan da hazır; 'Sağlığımı düşünüyorum, narenciye tüketiyorum'. Böyle bir projeyi hayata geçirebilirsiniz" dedi.


CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Sağlık Bakanlığı bütçesinin yüzde 9'unun yatırıma ayrıldığını, geri kalan kısmın personel ile mal ve hizmet giderlerine harcandığını belirtti. Vatandaştan katkı payı alınmasını ve telefon ücretiyle hastane randevusu alınmasını da eleştirerek, "Katkı payı verilmezse sağlık hizmeti verilmiyor" dedi.


CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ise bütün ülkelerin katkı payı aldığını, ancak 10 çeşit katılım payının hepsinin alındığı tek ülkenin Türkiye olduğunu savundu.


Hükümetin, ilaç fiyatlarını baskılamak için 8 yöntemin 8'ini birden uyguladığını da ifade eden Özel, "Bir de dokuzuncusunu icat etmişsiniz, kur baskısı. Kurda 'Deli Dumrul' paritesi" dedi.


Özel, nişasta ve tuz konularak kanser ilacı üretildiğini daha önce iddia ettiğini ve bu konuda soru önergesi verdiğini anımsatarak, "Geçtiğimiz günlerde yapılan bir operasyonla 70'e yakın kişi gözaltına alındı. Daha ilk gün 96 hasta 'Benim annem, babam bu ilaç yüzünden ölmüş olabilir' diye gitti. Gerçek rakamın 5 bin olduğunu iddia ediyorum. İddialarım iki sene önceki gibi bugün de kanıtlanacaktır" diye konuştu.


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nu tren yolcusuna benzeten Özel, "Tren giderken dışarı bakıyorsunuz, 'ne kadar hızlı gidiyorum' diyorsunuz. Hepimiz aynı trenin içindeyiz. 'İyi yere geldik' diyorsunuz. Çağın kendisi treni bir yere götürüyor olabilir" dedi.


Özel, istasyonlarda görev yapan hareket memurlarının giydiği şapka ile kullandığı "dur" ve "geç" işaretini çantasından çıkararak, iktidar sıralarına "Geldiğiniz durak son duraktır" dedi.


AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ise Özel'in bu hareketine, "Burası şov yapılacak yer değil" diye karşılık verdi.

AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, "Milletimizden kırmızı kart görenlerin burada bize kırmızı kart göstermesi beyhude. Kırmızı kartı inşallah 30 Mart'ta göreceksiniz" ifadesini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS