hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP'nin Meclis Başkanvekili adayı belli oldu

  CHPnin Meclis Başkanvekili adayı belli oldu
  expand

  Şafak Pavey CHP'nin Meclis Başkanvekili adayı olarak belirlendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP Meclis Grubu basına kapalı gerçekleştirdiği toplantıda, Başkanlık Divanı'nda kendisine düşen üyelikler için seçim yaptı. Seçim sonucuna göre, CHP'nin Meclis Başkanvekili adayı İstanbul milletvekili Şafak Pavey, İdare Amiri adayı Çorum milletvekili Tufan Köse, katip üye adayları ise Tekirdağ milletvekili Emre Köprülü ile Denizli milletvekili Gülizar Biçer Karaca olarak belirlendi. 

  Gruptaki seçime tek başkanvekili adayı olarak giren ve alkışlarla seçilen Şafak Pavey  toplantı çıkışında arkadaşlarının kendisine gösterdiği güvenden onur duyduğunu söyledi.

  Pavey, "Adeta unutulmuş tarafsızlık ve siyasi ahlak ilkelerine sonuna kadar bağlı kalacağım konusunda da arkadaşlarıma söz verdim" dedi.

  CHP Grup toplantısı yapıldı

  Basına kapalı yapılan toplantıya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile geldi. Kılıçdaroğlu ve Baykal toplantı devam ederken, salondan birlikte ayrıldı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na asansöre kadar eşlik eden Baykal ardından, Meclis'teki odasına gitti.

  Gazetecilerin soruları üzerine Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme talebinin kendisinden geldiğini belirten Baykal, "Arkadaşlara teşekkür ettim, Genel Başkana ve parti yönetimine" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kapalı grup toplantısında konuşup konuşmadığına ilişkin soruya Baykal, "Hayır, hayır" yanıtını verdi.

  Grup toplantısında, Meclis Başkanlığı seçiminde MHP'nin tavrına ilişkin bir değerlendirme yapıp yapmadığının sorulması üzerine de Deniz Baykal, "Çok doğal olarak tabii" dedi.

  Baykal, "Siz nasıl buldunuz, nihayetinde size destek verilmesi bekleniyordu, ne diyorsunuz" sorusuna ise yanıt vermedi.

  Deniz Baykal, "MHP'den bir ismin size geldiği, partinin serbest bırakıldığı, size destek verecek isimlerle ilgili iddialar vardı. Böyle bir görüşme gerçekleşti mi?" sorusuna, "Sabah sporunu ihmal ettiğiniz izlenimini aldım" şeklinde cevap verdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow