CHP'nin Olağan Kurultayı 16-17 Ocak'ta

CHP'nin Olağan Kurultayı 16-17 Ocak'ta

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Parti Meclisinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun olağan kurultay için önerdiği 16-17 Ocak tarihlerinin oy birliği ile kabul edilerek kesinleştiğini söyledi.

Bingöl, TBMM basın kapısı önünde gazetecilerin, partisinin bugün yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısına ilişkin sorularını yanıtladı.


Olağanüstü kurultaya ilişkin talepler olduğunu, parti yönetimi olarak kendilerinin de bu talepleri saygı ile karşıladıklarını belirten Bingöl, "Ayın 24'ü itibariyle 15 günlük sürenin sonuydu. Dün arkadaşlarımız bu taleplerinden vazgeçtiler" dedi.


Kendilerinin ise daha önce yaptıkları açıklamalarda, olağan kurultayın ocak ayı içinde yapılacağını belirttiklerini aktaran Bingöl, şöyle devam etti: "Ancak bizim tüzüğümüzde olağan ve olağanüstü kurultayların yerini, zamanını ve saatini PM'nin belirlediğine ilişkin bir hüküm var. Bugünkü PM toplantımızda bunu da yerine getirdik. Sayın Genel Başkanımızın PM'ye önerdiği 16-17 Ocak kurultay tarihi, PM'de oy birliği ile kabul edildi ve kesinleşmiş oldu. 35. Olağan Kurultayımızı 16-17 Ocak tarihlerinde Ankara Arena'da gerçekleştireceğiz."


Bingöl, olağanüstü kurultay talebinde bulunanların olağan kurultaya ilişkin tarihin PM toplantısı öncesinde kamuoyuna duyurulmasını etik bulmadıkları ve taktiksel bir hareket olarak gördüklerine ilişkin açıklamaları olduğunun hatırlatılması üzerine, 16 Haziran'da yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısında olağan kurultay takviminin kesinleştiğini ve yürürlüğe konulduğunu belirtti.


Ancak 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimlerinin yapılması nedeniyle o takvime bir süre ara verdiklerini vurgulayan Bingöl, seçimlerin ardından takvimin kaldığı yerden yürütüldüğünü bildirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS