CHP'nin yargıya taşıdığı imar değişikliğine yürütmeyi durdurma kararı

CHP'nin yargıya taşıdığı imar değişikliğine yürütmeyi durdurma kararı

Denizli'de kent sakinlerinin tepkisi üzerine CHP'nin idare mahkemesine taşıdığı, Büyükşehir Belediyesi'nin Zeytinli Bahçeye akaryakıt istasyonu yapılması kararı, mahkemeden döndü. İdare Mahkemesi imar değişikliği kararının yürütmesini durdurdu.

Servergazi Mahallesi'ndeki Zeytinli Bahçe, geçen yıl Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gündeme gelmiş ve oy çokluğu ile akaryakıt istasyonuna dönüştürülmesine karar verilmişti. Bu kararın ardından mahalle sakinleri karara tepki göstermiş, vatandaşlar yürütmeyi durdurma davası açmıştı.


CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, düzenlediği basın toplantısıyla davanın Büyükşehir Belediyesi aleyhine sonuçlandığını açıkladı. CHP'li Sancar, "Hukuk ve adalet tecelli etmiş, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın parkı ve yeşil alanı talan etme ve yerine akaryakıt istasyonu yaparak rant elde etme planı sona ermiştir" dedi.


Sancar, Büyükşehir Belediyesi'nin çevreyi korumak ve yeşili artırmakla yükümlü olduğunu belirterek, "Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yıllardır Zeytinli Bahçe adıyla bildiğimiz park ve yeşil alanı benzin ve akaryakıt istasyonuna çevirmiştir. Bu ilk yaptığı imar rantı değildir. Son yaptığı da olmayacaktır. Fakat artık Denizli halkı, bu AKP'li Büyükşehir Belediyesi'nin yeşil alanlar üzerinde oynadığı rantlara 'dur' diyeceğini beyan etmiştir. Yine aynı anlayışla CHP'nin milletine ve memleketine duyduğu sorumluluk gereği yeşil alanın ranta kurban edilerek akaryakıt ve benzin istasyonu alanına çevrilmesini protesto etmiş, bölge halkını yapılan yeşil katliamı ile ilgili uyarıp, bilgilendirmiştik. Bunun devamında bölgede yaşayan ve yeşil katliamına duyarsız kalmayan değerli kardeşlerimizce açılan yürütmeyi durdurma davası, Denizli İdare Mahkemesi'nce sonuçlanmıştır" dedi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan'ın mahkeme kararından ders çıkarması gerektiğini ifade eden Sancar, "Artık şehrin yeşil alanlarını tahrip etme anlayışını sona erdirmesini rica ediyoruz. Kurnaz emlakçı zihniyetiyle değil, Denizli'ye ulvi hizmetler vermeye çalışan bir Büyükşehir Belediye Başkanı gibi davranmasını kendisine özellikle tavsiye ediyoruz. Bu Zeytinli Bahçe parkının artık yeşil alan olarak kalmasını ve bunu üzerinde artık ticari planlar yapmamasını ve bölge halkını bir daha bu haksız ve hukuksuz rant girişimleriyle rahatsız etmemesini istiyoruz" diye konuştu.


 


 


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS