Chris Stephenson kendi dersine bağlandı: “Mücadeleye devam”

Chris Stephenson kendi dersine bağlandı: “Mücadeleye devam”

Çantasında Nevruz bildirisi çıktığı için gözaltına alınıp sınır dışı edilen akademisyen Chris Stephenson dersine Skype ile bağlandı, mücadeleden ve barış ısrarından vazgeçmeme çağrısı yaptı.

Gözaltındaki akademisyenlere destek için gittiği Çağlayan Adliyesi’nde çantasında Nevruz bildirisi bulunduğu için “örgüt propagandası yapmak” ile suçlanarak gözaltına alınan ve sınır dışı edilen Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Chris Stephenson, okulundaki dersine Skype üzerinden bağlanarak ilk mesajını verdi.


İngiliz akademisyen sınır dışı edildi


Independent: 'İngiliz akademisyene muamele AB liderleri için yüz kızartıcı'


İngiliz akademisyen destek için geldiği adliyede gözaltına alındı


Türkiye’den gönüllü olarak ayrılmadığını ve dönmek istediğini söyleyen Stephenson, öğrencilerine ve meslektaşlarına “Sizi seviyorum. Sizinle gurur duyuyorum. Devam edin, bu mesajı yayın. İşimiz çok kolay olmayacak. Umarım en kısa zamanda görüşürüz. Pes etmeyeceğim, devam edeceğim. Uzun süre bu mücadelenin bir parçası oldum ve vazgeçmeyeceğim” dedi.


Tutuklanan üç akademisyenin serbest bırakılması için elinden geleni yapacağını ifade eden Stephenson, Türkiye’nin içinden geçtiği bu dönemde barışta ısrarcı olmak gerektiğinin de altını çizdi. Stephenson, “Sabırlı, sakin ve pes etmeyen bir tavır takınmamız lazım” dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS