Cizre'de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor

Cizre'de sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor

Şırnak Valiliği, Cizre'de 4 Eylül'den bu yana uygulanan sokağa çıkma yasağının yarın saat 07.00 itibarıyla sona ereceğini duyurdu.

Şırnak Valiliği'nin geçen cuma günü saat 20.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan etitği Cizre'de,  güvenlik güçleri ilçedeki PKK unsurlarına yönelik operasyonlar yaptı, sokaklara kazılan hendekleri kapatmaya çalıştı.


Operasyonların başarılı geçtiğini belirten Şırnak Valiliği sokağa çıkma yasağının da yarın sabahtan itibaren kaldırılacağını açıkladı. Valilikten yapılan açıklama şöyle: "İlimiz Cizre İlçesi'nde 4 Eylül 2015 günü saat 20.00'de başlayan sokağa çıkma yasağı 12 Eylül 2015 cumartesi günü saat 07.00 itibariyle sona erecektir. Bu süre zarfında güvenlik kuvvetlerimiz Bölücü Terör Örgütü mensuplarına karşı başarılı bir operasyon gerçekleştirmiştir. Bu süreçte sabır ve duyarlılıkla hareket eden çok değerli Cizreli vatandaşlarımıza en içten teşekkürlerimi ifade ediyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Bölücü Terör Örgütü mensuplarına karşı vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumaya ve kamu düzenini sağlamaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Ferit Aslan Cizre'deki son durumu anlattı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS