Çocuk kamuflajı satışları Afrin'le birlikte patladı

Kayseri'de Komando Çarşısı olarak bilinen çarşının esnafı, Suriye'nin Afrin ilçesine yönelik Zeytin Dalı Harekatı ile birlikte, çocuklar için üretilmiş kamuflaj askeri kıyafetlerin satışlarında patlama yaşandığını söyledi. Esnaflar, bireysel alışverişlerin yanı sıra okullardan gelen toplu taleplere yetişemediklerini ifade etti.Kayserililer, Kocasinan ilçesindeki Komando Çarşısı'nda satılan askeri çocuk kıyafetlerine yoğun ilgi gösteriyor. Esnaf bu ilginin TSK'nın Suriye'deki Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı ile birlikte patladığını açıkladı.

30 yıldır Komando Çarşısı’nda esnaflık yaptığını ifade eden Mustafa Köprü (38), şunları anlattı: "Baba mesleğim olan işimi 30 yıldır sürdürmekteyim. 8 yaşından beri bu işin içindeyim. İlk defa böyle bir yoğunluk yaşıyoruz."

"Okullardan toplu siparişler alıyoruz, bireysel olarak gelip kıyafet alanlar da çok oluyor."

"Son 2 ayda anaokullarından ve ilköğretim okullarından çok ciddi siparişler alıyoruz. Milli bayramlarda aldığımız siparişlerden çok daha fazlasını 2 aylık dönemde aldık. 23 Nisan yaklaşırken, talep fazlalığından dolayı ek mesai yapacağız."

Çocuk kamuflajlarının fiyatının 30 ile 50 TL arasında değiştiğini söyleyen Köprü, “Askeri üniformalar, kumaşına ve kalitesine göre değişiyor. Bordo ve mavi  bere ile keplerimiz de aksesuar olarak tercih ediliyor. Kız çocuklarının da askeri kamuflajlara yoğun ilgi gösterdiğini söyleyebilirim. Kız çocuklarına yönelik de etekli kamuflajlar üretiyoruz" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS