Çok sevdiği bisikletini lösemili arkadaşlarına bıraktı

Çok sevdiği bisikletini lösemili arkadaşlarına bıraktı

Lösemi hastalığını yenen Mustafa Kemal Aslaner, çok sevdiği bisikletini, kendisi gibi hastalıkla mücadele eden arkadaşlarına hediye etti.

Ailesiyle Ankara’da oturan Aslaner’e 2 yaşındayken lösemi teşhisi konuldu. Uzun bir süre tedavi gören, 28 gün de yoğun bakım servisinde kalan Aslaner’in bu dönemdeki en büyük isteği bisiklet sahibi olmaktı.


Tedavi dolayısıyla uzun zaman bu hayaline kavuşamayan Aslaner’e ailesi ilik nakli öncesinde bisiklet aldı.


Nakilden sonra büyük oranda sağlığına kavuşan Aslaner, büyük bir sevinçle bisikletine kavuştu.


Aslaner, çok sevdiği bisikletini, birkaç kez bindikten sonra lösemi hastası yaşıtları için hastanede bıraktı.


Bu davranışı dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Ensar Vakfı ve Değerler Eğitim Merkezi tarafından “Türkiye Değer Ödülleri”ne layık görülen Aslaner, ödülünü İstanbul’da aldı.


“Çok mutluyum”


Ortaokul birinci sınıf öğrencisi olan Aslaner, yaptığı açıklamada, hastalığından dolayı çocukluğunun büyük bölümünün hastanede geçtiğini söyledi.


Hastanedeyken, kendisi gibi kanser tedavisi gören 4 arkadaşı olduğunu belirten Aslaner, şöyle konuştu:


“Hep bisikletim olsun istiyordum. Ailem tedavim nedeniyle alamadıklarını, iyileştikten sonra alacaklarını söylüyordu. O zaman anlamadığım için ağlıyordum. Almaları için ısrar ediyordum. Sonra ağabeyimden ilik nakli yapacaklardı bana. Tedaviye girerken babamı bisikletle gördüm. Çok sevindim ama binemeden içeri girdim.”


Aslaner, iyileştikten sonra bir süre bisikletine bindiğini ifade etti. Hastanedeki arkadaşlarının da bisikleti çok sevdiğini aktaran Aslaner, şunları anlattı:


“Arkadaşlarım da bisiklete binmeyi çok istiyordu. Hastaneden çıkarken çok sevmeme rağmen bisikletimi onlara bırakmak istedim. Öyle de yaptım. Böyle yaptığım için de çok mutlu oldum. Çok mutluluk verici bir şey. Paylaşmanın tadını almış oldum. Şimdi de bana ödül verdiler. Bundan dolayı da çok mutlu oldum.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS