Son Dakika

Corona virüsü aşısı bulundu mu? Koronavirüs ilacı var mı? Son dakika covid-19 haberleri

A A

24.03.2020 - 12:36

Corona virüs aşı çalışmaları dünya genelinde birçok ülkede devam ediyor. Kororonavirüs ilacı ile ilgili ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldukça önemli bir açıklamada bulundu. İşte son dakika covid-19 haberleri ile aşı ve ilaç çalışmalarında son gelişmeler…

Corona virüsü aşısı bulundu mu? Koronavirüs ilacı var mı? Son dakika covid-19 haberleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca covid-19 Bilim Kurulu toplantısı sonrasında oldukça önemli açıklamalarda bulundu. ABD, Almanya, Çin ve diğer birçok ülke çalışmalarını sürdürürken Türkiye’deki çalışmalarla ilgili sevindiren haber de yine Bakan Koca’dan geldi.

TÜRKİYE’DE CORONA VİRÜSÜ AŞISI ÇALIŞMALARI VAR MI?

Sağlık Bakanı Koca’nın aşı ile ilgili verdiği bilgiler şöyle: Türkiye sağduyulu politika izledi. Tedbirleri hakim kılarsak, biz başka bir ülke olmayacağız. 6 üniversite ve 1 merkeze çağrı yapıldı. Kısıtlamaya gitmeden hepsine destek sağlayacağız.

Öte yandan önümüzdeki günlerde iyileşen vakaların açıklanacağını belirten Bakan Koca diğer istatistiklerin de paylaşılacağı bilgisini verdi.

KORONAVİRÜS İLACI İÇİN NELER SÖYLEDİ

Sağlık Bakanı Koca, "Çin'den olumlu sonuç veren ilaç da bu sabah geldi. Yoğun bakım şartlarında tedavisi devam edenlere uygulanmaya başladı." dedi.

Çin’deki vakalarda olumlu sonuçlar veren ilaç tedavide büyük önem taşımış Çin Ankara Büyükelçiliği de “favipirapir” ilacı için tavsiyede bulunmuştu.

COVİD-19 AŞISI BULUNDU MU?

ABD ve Çin’de aşı için test aşamasına geçilse de vakaların aşıya nasıl tepki vereceği ve çalışmaların ne zaman sonuçlanacağı henüz belli değil. Şu an için tedavilerde semptomları ortadan kaldırmaya yönelik bir yöntem uygulanıyor.