Corona virüsü haberleri 12 Nisan: Türkiye’de Corona virüsü vaka ve ölü sayısı

Corona virüsü haberleri 12 Nisan: Türkiye’de Corona virüsü vaka ve ölü sayısı

Corona virüsü haberleri 12 Nisan: Türkiye’de Corona virüsü vaka ve ölü sayısı

Corona virüsü ölü ve vaka sayısı dünya ve Türkiye genelinde günün ilk ışıklarıyla birlikte en çok araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Peki, Corona virüsü ölü sayısı ve vaka sayısı Türkiye’de ve dünyada kaça yükseldi. Türkiye’de Corıona virüsü haberleri ile ilgili son durum Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan günlük bilgilendirme ile belli oldu. Öte yansan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yoğun bakımdaki hasta sayısı ile ilgili yüzleri güldüren bir açıklama geldi. İşte, 12 Nisan Corona virüsü haberleri ve Türkiye’de ölü sayısı…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

12 Nisan Pazar günü Corona virüsü haberleri günün ilk ışıklarıyla birlikte Türkiye’de ve dünyada en çok araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Son olarak geçtiğimiz gün kaydedilen rakamlara göre ABD Corona virüsü nedeniyle yaşanan ölü sayısında İtalya’yı geride bırakıp en çok can kaybının yaşandığı ülke oldu. Vaka sayısı dünya genelinde hızla 2 milyona yaklaşırken yarım milyon enfekte sayısıyla ABD vaka sayısında da ülkeler listesinde ilk sırada yer alıyor. Türkiye’de ise yoğun bakımdaki hasta sayısında kaydedilen düşüş. Yüzleri güldürdü. İşte, Türkiye’de Corona virüsü ölü ve vaka sayısı…

ÖLÜ SAYISI BİN 100’Ü AŞTI

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan "Türkiye Günlük Coronavirüs Tablosu"nun güncel verilerine göre, geçtiğimiz gün itibariyle test sayısı 33 bin 170, vaka sayısı 5 bin 138, iyileşen hasta sayısı 542, vefat sayısı ise 95 olarak kayıtlara geçti.

Toplam test sayısı 340 bin 380, toplam vaka sayısı 52 bin 167, vefat sayısı 1101, yoğun bakım hasta sayısı 1626, toplam entübe hasta sayısı 1021, toplam iyileşen hasta sayısı ise 2 bin 965 oldu.

BAKAN KOCA’DAN SEVİNDİREN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Türkiye ölçeğinde yoğun bakım toplam hasta sayımız ilk kez azaldı." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca açıklamasında, şunları kaydetti:

Coronavirüs hastalarının tedavi tablosunda bugün yeni bir gelişme var. Türkiye ölçeğinde yoğun bakım toplam hasta sayımız ilk kez azaldı. 6 üniversitemizden bilim insanlarımız aynı kanıda: Bu izlenen tedaviyle tedbirlerin sonucudur. Tedbirlerle alacağımız sonuç nettir.

ABD EN ÇOK CAN KAYBININ YAŞANDIĞI ÜLKE OLDU

İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 619 artarak, 19 bin 468’e yükseldi. ABD, yeni tip koronavirüs bağlantılı 19 bin 715 can kaybı ile İtalya'yı geride bıraktı. ABD'yi 19 bin 468 can kaybıyla İtalya, 16 bin 353 ölümle İspanya takip ediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bununla birlikte dünyada vaka sayısı 1 milyon 777 bin 666ile 2 milyona yaklaşırken yine dünya genelinde ölü sayısı ise 108 bin 867’ye yükseldi.