Son Dakika

Corona virüsü haberleri 21 Mart: Dünya ve Türkiye’de ölü sayısı arttı!

Corona virüsü haberleri 21 Mart: Dünya ve Türkiye’de ölü sayısı arttı!

Corona virüsü haberleri 21 Mart: Dünya ve Türkiye’de ölü sayısı arttı!

Corona virüsü son dakika haberleri merakla Türkiye ve dünyada her gün en çok araştırılanlar listesinin başında ilk sıralarda yer alıyor. Hemen belirtelim ki Türkiye ve dünyada COVID-19 yani Yeni Tip Corona virüsü salgını nedeniyle ölü sayısı ve vaka sayısı artmaya devam ediyor. İşte, Türkiye ve dünyada Corona virüsü son dakika haberleri…

Corona virüsü salgını Türkiye ve dünyada can almaya devam ediyor. Öte yandan vaka sayısı da her geçen gün artıyor. Öte yandan yaşanan tüm son dakika gelişmeleri ise merakla takip ediliyor. Son dakika gelişmelerini sizler için haberimizde derledik. İşte, 21 Mart Türkiye ve dünyada Corona virüsü haberleri ile ilgili son durum…

TÜRKİYE’DE ÖLÜ VE VAKA SAYISI – 21 MART

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Son 24 saatte 3656 şüpheliye test yapıldı. 311'i pozitif çıktı. Hasta sayımız 670'e ulaştı. Yaşlı ve direnci zayıf 5 hastamızı kaybettik. Bugüne dek toplam 9 can kaybımız var. Tamamı yaşlılarımızdan. Yaşlılarımızı koruyalım. mücadelemizde bir an bile esneklik göstermeyelim" ifadelerini kullandı.

ÖZEL HASTANELER “SALGIN HASTANESİ” OLARAK TANIMLANDI

Sağlık Bakanlığı, bünyesinde enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji, göğüs hastalıkları, iç hastalıkları uzmanı hekimlerden en az ikisinin bulunduğu 3. seviye erişkin yoğun bakım yatağı bulunan hastaneleri, "pandemi hastaneleri" olarak tanımladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN MESAJ GELDİ

Erdoğan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, koronavirüse karşı vatandaşlara sesli mesajla çağrıda bulundu.

"Koronavirüse karşı amansız bir mücadele yürütüyoruz. Bu virüs en çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanları etkiliyor." ifadelerinin yer aldığı paylaşımdaki mesajda Erdoğan, şunları söyledi:

"Bildiğiniz gibi ülkemiz, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile amansız bir mücadele veriyor. Virüsün ülkemizde vatandaşlarımız arasında bulaşıcı etkisinin en az seviyede tutulması için gece gündüz çalışıyoruz. Virüs, en fazla yaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza bulaşıyor, en çok bu iki grubun ölümüne sebep oluyor. Bu bilgiyi aklınızdan hiçbir zaman çıkarmadan, kendinize ve etrafınızdaki yaşlı ya da kronik hastalık taşıyan yakınlarınıza dikkat etmenizi istirham ediyorum.”

İTALYA’DA ÖLÜ SAYISI ÇİN’İ GEÇTİ

Dünya genelinde ölü sayısı 11 bin 399’a çıkarken,  İtalya 4 bin 32 ölümle salgının başladığı Çin’deki ölü sayısını geçti. Öte yandan dünya genelinde vaka sayısı ise 275 bin 429’a ulaştı.