Son Dakika

Trump'tan koronavirüs aşısı açıklaması! Corona virüsü aşısı bulundu mu?

A A

17.03.2020 - 17:39 Son Güncelleme:

Corona virüsü aşısı için çalışmalar dünya genelinde devam ediyor. Aşı çalışmalarına ağırlık veren ülkeler arasında olan ABD’den son dakika haberi geldi. Peki, koronavirüs aşısı bulundu mu, süreç hangi aşamada?

Trump'tan koronavirüs aşısı açıklaması! Corona virüsü aşısı bulundu mu?

Corona virüsü aşısı ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Son olarak ABD Başkanı Donald Trump kısa süre önce yaptığı açıklamada insan üzerindeki ilk denemelerin başlayacağını belirtti.

Öte yandan Trump’ın çalışmaları yoğunlaştıran Alman firmasına yaptığı 1 milyar dolarlık teklif ülkede gündem oldu. Almanya’dan Trump’a verilen cevapta “virüsü birlikte çalışarak yenebiliriz” ifadeleri kullanıldı.

CORONA VİRÜSÜ HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ...

ABD’deki test aşaması halinde olan aşıların insan üzerinde nasıl bir etki vereceği ise önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Dünyanın merakla beklediği olumlu sonuçlar gelmesi halinde seri üretime geçilecek.

“EN HIZLI GELİŞTİRİLEN AŞILARDAN BİRİ”

Kovid-19'a karşı aşı denemesinin ilkinin bugün yapıldığını bildiren Trump, "Bu tarihte en hızlı geliştirilen aşılardan biri." dedi.

SON DAKİKA CORONA VİRÜSÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Trump, salgının daha ne kadar süreceğine dair soruya, "İyi bir iş çıkarırsak uzmanlar, virüsü yenmemizin temmuz ya da ağustosu bulabileceğini kaydediyor. Ne olacağını göreceğiz belki de daha uzun sürer." yanıtını verdi.

COVİD-19 AŞISI BULUNDU MU?

Aşı çalışmaları birçok ülkede devam etse de henüz kanıtlanmış kesin bir tedavi bulunmuyor. Uygulanan aşıların olumlu sonuç vermesi halinde en erken Temmuz, Ağustos ayları gibi aşılar dünya geneline yayılmış olacak.

TÜRKİYE'DEKİ VAKA SAYISI 47 OLDU