Corona virüsü vaka sayısı son dakika: DÜŞÜYOR! – Corona virüsü haberleri

Corona virüsü vaka sayısı son dakika: DÜŞÜYOR! – Corona virüsü haberleri

Corona virüsü vaka sayısı ve ölü sayısı 27 Nisan Pazartesi günü Türkiye ve dünya kamuoyları tarafından merakla araştırılıyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de nefesler tutuldu virüs salgının gerilemesiyle ilgili olumlu haberlerin gelmesi bekleniyor. Hemen belirtelim ki Türkiye ile ilgili hafta sonu üst üste gelen haberler yüzleri güldürdü. İşte, 27 Nisan Corona virüsü haberleri…

Corona virüsü haberleri özellikle de Corona virüsü vaka ve ölü sayısı hemen her gün olduğu gibi bugün de en çok araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Merak edenler için güncel rakamları sizler için haberimizde derledik. Öte yandan hemen belirtelim ki hafta sonu Sağlık Bakanlığı tarafından peş peşe açıklanan rakamlar ise yüzleri güldürdü. İşte, Türkiye ve dünyada Corona virüsü ölü ve vaka sayısı…

CORONA VİRÜSÜ ÖLÜ VE VAKA SAYISI

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca'nın Twitter'dan paylaştığı "Türkiye Günlük Coronavirüs Tablosu"nun güncel verilerine göre, bugün 38 bin 308 test yapıldı. Bu kapsamda 2 bin 861 kişiye Covid-19 tanısı konuldu.

Son 24 saatte 106 hasta vefat etti, 3 bin 845 hasta ise iyileşti. Toplam test sayısı 868 bin 565, toplam vaka sayısı 107 bin 773, toplam vefat sayısı 2 bin 706, toplam yoğun bakım hasta sayısı 1782, toplam entübe hasta sayısı 900, toplam iyileşen hasta sayısı 25 bin 582 oldu.

Sağlık Bakanı Koca, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Son 24 saatte 3 bin 845 hasta taburcu edildi, 2 bin 861 yeni tanı kondu. Taburcu olanların sayısı yeni hastaların sayısından 984 fazla. Şifa bulanların toplam sayısı ise 25 bini geçti. Testlerin pozitif çıkma oranı azalıyor. Bu tabloya tedbirle destek şart." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı, kesin ya da olası yeni tip Coronavirüs (Kovid-19) ölümlerinde kararın, mümkün olduğunca muayeneyle verilmeye çalışılmasını, otopsi yapılmamasını önerdi.

DÜNYA GENELİ ÖLÜ SAYISI

Dünya geneli vaka sayısı saat 10.00’da kaydedilen son bilgilere göre 2 milyon 995 bin 757 olarak kaydedildi. Öte yandan ölü sayısı ise 207 bin 21 olarak dünya geneliyle ilgili rakamlar arasında yer aldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS