Coronavirus İstanbul’a geldi mi? Coronavirüs İstanbul’da okullar tatil mi?

Coronavirus İstanbul’a geldi mi? Coronavirüs İstanbul’da okullar tatil mi?

Coronavirus İstanbul’a geldi mi? Coronavirüs İstanbul’da okullar tatil mi?

Coronavirus İstanbul’a geldi mi? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından dün gece yarısı yapılan açıklamaya göre Türkiye’de bir hastada Coronovirus tespit edildi. Peki, Coronavirus İstanbul’a geldi mi? Coronavirus nedeniyle okullar tatil edildi mi? İşte, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan “tatil” açıklaması…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Coronavirus İstanbul’a geldi mi? Geçtiğimiz gece Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamanın ardından bu sorunun cevabı merakla araştırılıyor. Öte yandan Okulların tatil edilip edilmeyeceği de merak edilenler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Peki, Coronavirus İstanbul’a geldi mi? Okullar tatil mi?  İşte, merak edilen detaylar…

CORONA VİRÜSÜ İSTANBUL’A GELDİ Mİ?

Hemen belirtmek gerekir ki hastanın şuan hangi ilde karantina altında olduğu bilinmiyor. Bununla birlikte “Corona virüsü İstanbul’a geldi mi?” sorusu henüz cevabını bulmadı.

CORONAVİRUS SON DURUM İÇİN TIKLAYIN

Bakan Koca, Coronavirüs tanısının konulduğu hastanın hangi ilden olduğunun sorulması üzerine şunları kaydetti:

Şeffaf bir şekilde bugüne kadar bu süreci götürmeye çalıştım. Yarın sabah da açıklayabilirdim, akşam da açıklayabilirdim. Gecenin bu saatinde açıklamanın bir sebebi vardı, şeffaf davranma çerçevesinde bunu açıklama gereği hissettik. Özellikle altını çizerek ifade ettiğim bir cümle oldu, hasta mahremiyeti. Bu dönemde bir ili, bir bölgeyi, bir hastaneyi bu anlamda gündemde tutmanın doğru olmadığına inanıyorum.

OKULLAR TATİL Mİ?

Coronavirüs salgının Türkiye’ye geldiğinin anlaşılması üzerine Milli Eğitim Bakakn Selçuk, Twitter hesabından okullardaki eğitim sürecine ilişkin paylaşımda bulundu.

Bakan Selçuk, paylaşımında "Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitim sürecinin planlanması hususunda Sağlık Bakanlığı ile değerlendirmelerimiz devam etmektedir. Okulların tatil takvimiyle ilgili resmi kaynaklar dışında yapılan hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini önemle rica ediyorum." ifadelerini kullandı.