Covid-19 Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, bu hafta bilim kurulu toplantısı var mı?

Covid-19 Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, bu hafta bilim kurulu toplantısı var mı?

Covid-19 Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, bu hafta bilim kurulu toplantısı var mı?

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ne zaman yapılacağı Mart ayındaki yol haritası öncesi merak konusu oldu. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda Mart ayı itibariyle il bazlı olarak bazı kararların alınabileceği duyurulmuştu. Peki, bu hafta toplantı var mı, Bilim Kurulu toplantısı ne zaman yapılacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında önemli tavsiye kararlarının alındığı Bilim Kurulu toplantısı belirli aralıklarla düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın başkanlığında gerçekleşen toplantıda alınan tavsiye kararları Kabine toplantısında Bakan Koca tarafından iletiliyor.

BİLİM KURULU TOPLANTISI NE ZAMAN, BU HAFTA TOPLANTI VAR MI?

Kısıtlamaların 1 Mart itibariyle bazı illerde kademeli olarak hafifletilebileceği açıklamaları sonrası gözler Bilim Kurulu toplantısına çevrildi. Tarihle ilgili henüz resmi bir açıklama gelmese de illerin tespiti için bu hafta ya da en geç 1 Mart’ta toplantının gerçekleştirileceği tahmin ediliyor.

Bu hafta toplantının yapılacak olması halindeyse Çarşamba ya da Perşembe günü Bilim Kurulu’nun toplanması bekleniyor.

Toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarda bulunacağı düşünülüyor. İllerle ilgili kararın bu açıklamada yer alıp almayacağı ve hangi illerde kısıtlamaların hafifletilebileceği ise yine bu toplantı sonrasında yapılacak açıklamada netlik kazanacak.

Haftalık bazda en az vaka sayısına sahip olan iller arasında bulunan Şırnak, Hakkari ve Bitlis’te kısıtlamaların hafifletilebileceği tahmin ediliyor.

HARİTA İÇİN TIKLAYINIZ...