Cuma günü ne olacak? Cuma günü müjdesi ne olabilir? Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıklaması

Cuma günü ne olacak? Cuma günü müjdesi ne olabilir? Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sincan'da bulunan Başkent OSB'de Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni'nde açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklamasında cuma gününe işaret etti. Peki ama Cuma günü ne olacak? Cuma günkü müjde ne? Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sincan'da bulunan Başkent OSB'de Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, "Doğu Akdeniz'de verdiğimiz mücadele istikbal mücadelesidir" dedi. Açıklamalarına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma gününe işaret etti. Milyonlarca insan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cuma günü müjdesini merak ediyor. Peki ama Cuma günü ne olacak? Cuma günü müjdesi ne olabilir?

Cuma günü ne olacak? 

Erdoğan ayrıca Cuma günü büyük bir müjde vereceklerini ve bununla birlikte Türkiye'de yeni bir dönemin başlayacağına inandığını söyledi. Cuma günü bir müjde vereceklerini belirten Erdoğan, "Şu anda bu müjdenin biz de hayalleri ve rüyası içerisindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına da şimdiden inanıyorum. Tabii açıklarsam bu işin heyecanı, her şeyi kaybolur. Onun için açıklamamakta fayda var diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Cuma günü müjdesi ne olabilir? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin merakla beklediği müjdeyi açıkladı. Erdoğan, "Türkiye, tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. Fatih sondaj gemimiz 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda. Bulgular daha büyük rezervlerin habercisi. Hemen tespit kuyuları açmaya başlayacağız. Üretim konseptini belirleyip inşaat ve yapım işlerine geçeceğiz. Hedefimiz 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır" dedi. Zonguldak açıklarındaki Fatih sondaj gemisi ile yapılan bağlantıda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı berat albayrak ise, "Mevcut keşif ve potansiyelle birlikte ülkemizin gündeminden cari açık konusunu artık kaldırdığımızı söyleyebiliriz, cari fazlayı ve döviz fazlasını konuşacağımız yeni bir sürece girdik" ifadelerini kullandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de "Teknik çalışmalara göre burada bulmuş olduğumuz gaz çok kaliteli görünüyor. Bunlar ilerde bize maliyet açısından olumlu yansıyacak." dedi. Dönmez bölgede 6 bin kilometrekarelik sismik çalışma daha yapılacağını belirtti.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS