Cuma namazı saat kaçta? 22 Ocak 2021 Cuma vakti: İstanbul, Ankara, İzmir cuma namazı saatleri| 22 Ocak 2021 Cuma hutbesi konusu

Cuma namazı saat kaçta? 22 Ocak 2021 Cuma vakti: İstanbul, Ankara, İzmir cuma namazı saatleri| 22 Ocak 2021 Cuma hutbesi konusu

Cuma ibadetini gerçekleştirmek için camilere gitmek isteyen vatandaşlar tarafından Cuma namazı saatleri araştırılmaya başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe ve maske kurallarına uyarak namaz kılacak insanlar Cuma vakti öncesinde illerindeki namaz vakti saatini merak ediyor. Peki, Cuma namazı saat kaçta? 22 Ocak 2021 Cuma vakti ne zaman? Bugün cuma namazı kılınacak mı? İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illere ait cuma namazı saati..

İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Cuma gününde yüz binlerce Müslüman sosyal mesafe ve maske kurallarına uyarak camilerde cuma namazı ibadetini yerine getirecek. Cuma namazı öncesi, Diyanet 22 Ocak cuma namazı saatlerini internet sitesi üzerinden duyurdu. Diyanet namaz saatleri takvimi üzerinden öğrenebilecekler. 81 ilde kılınacak olan cuma namazında hijyene dikkat edilecek. İşte, 22 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri bilgisi.

CUMA NAMAZI BUGÜN SAAT KAÇTA?

22 Ocak Cuma namazı saatleri ile 81 ilde cuma namazı kılınacak. Yılın ikinci cuma namazında her ilde cuma namazı saati birkaç dakika farklılık gösterecek.

İSTANBUL: 13:21

ANKARA: 13:05

İZMİR: 13:28

BURSA: 13:20

İL İL CUMA NAMAZI VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

CUMA MESAJLARI 22 OCAK 2021: RESİMLİ HAYIRLI CUMALAR MESAJLARI

22 OCAK CUMA HUTBESİ KONUSU

AKLIN İBADETİ: TEFEKKÜR

Muhterem Müslümanlar!
Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Onlar, ayaktayken, otururken ve yatarken daima Allah’ı anarlar. Göklerin ve yerin yaratılışını düşünür ve şöyle derler: “Rabbimiz! Sen bunu boş yere yaratmadın, sen ne yücesin! Bizi cehennem azabından koru!”

Aziz Müminler!
Cenâb-ı Hakkın insana lütfettiği en büyük nimetlerden biri de akıldır. Akıl; hakkı batıldan, doğruyu yanlıştan, faydalı olanı zararlıdan ayırt etmemiz için bize ihsan edilmiş üstün bir meziyettir. İnsan, bu sayede Allah’ın ayetlerini kavrayıp hayatına anlam kazandırır. Kötülükten sakınıp iyiliğe yönelir. Eğer aklını güzel işlerde kullanırsa ahirette büyük mükâfata erer. Ama aklıyla fenalık planlarsa sonu hüsran olur.

Kıymetli Müslümanlar!
Aklın meyvesi ise tefekkürdür. Tefekkür, gerçeği anlamak ve doğru davranmak için emek verip düşünmektir. Bizler tefekkür ederek yaratılış gayemizi, Allah’a kulluğun önemini, vaktin kıymetini ve salih amelin değerini idrak ederiz. Kâinattaki eşsiz dengenin ve sayısız nimetin farkına varırız. Göklerin ve yerin, dağların ve denizlerin, ay ve güneşin, bilinen ve bilinmeyen nice güzelliklerin yaratılışındaki hikmeti kavrarız. Tefekkür sayesinde olaylara ibret nazarıyla bakar, ders çıkarır, payımıza düşen sorumluluğu alırız.

Değerli Müminler!
Sevgili Peygamberimiz (s.a.s) bir hadisinde şöyle buyurmaktadır: “Akıllı kişi, nefsine hâkim olan ve ölümden sonrası için çalışandır.” Ne mutlu, aklını erdemli bir insan ve hakikatli bir kul olma yolunda Cenâb-ı Hakkın rızasını kazanmaya vesile kılanlara! Dünyayı ahiretin tarlası olarak görüp ebedi hayat için bugünden hazırlık yapanlara!

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS