Cuma saatleri 21 Şubat: İstanbul Cuma namazı saati CNN TÜRK’te!

Cuma saatleri 21 Şubat: İstanbul Cuma namazı saati CNN TÜRK’te!

21 Şubat Cuma saatleri bugün cami ve mescitlerde omuz omuza saf tutup namaz kılacaklar tarafından hemen her hafta olduğu gibi bu hafta da en çok araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bilindiği üzere Cuma namazı öğle ezanı saatinde kılınıyor. Bunun için 21 Şubat öğle ezanı saati merak ediliyor. Peki, İstanbul Cuma namazı saat kaçta? İşte, CNN TÜRK namaz saatleri sayfası ve 21 Şubat İstanbul Cuma namazı saati…

İstanbul Cuma namazı saati 21 Şubat CNN TÜRK namaz saatleri sayfasından takip edilebiliyor. Peki, İstanbul’da 21 Şubat Cuma namazı saat kaçta kılınmaya başlanacak? Merak edilen saatleri sizler için haberimizde derledik. İşte, 21 Şubat İstanbul Cuma namazı saati…


İSTANBUL CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?


İstanbul Cuma namazı saati öncesinde tüm cami ve mescitlerde hazırlıklar tamamlandı. Başta Sultanahmet Süleymaniye ve Fatih gibi selatin camileri olmak üzere İstanbul’un dört bir yanındaki cami ve mescitlerde Cuma namazı kılmak isteyenler öğle ezanının okumamasını bekleniyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilen saate göre İstanbul Cuma ezanı saat 13.23’te okunacak.


CNN TÜRK İL İL NAMAZ VAKİTLERİ SAYFASI İÇİN TIKLAYIN


CEMAATLE NAMAZ KILMANIN SEVABI NEDİR?


Hz. Peygamber, “Cemaatle kılınan namazın sevabı, yalnız başına kılınan namazdan yirmi yedi derece daha faziletlidir” (Buhari, Ezan, 30) buyurarak cemaatle kılınan namazın, tek başına kılınan namazdan daha faziletli olduğunu belirtmiş ve Müslümanları cemaatle namaz kılmaya teşvik etmiştir. Bir başka hadis-i şeriflerinde de: “Üç kişi bir köyde veya sahrada bulunur ve cemaatle namaz kılınmazsa şeytan onlara Musallat olur. Öyleyse cemaate devam ediniz! Çünkü sürüden ayrılan koyunu kurt yer.” (Ebu Davud, Salat, 47) buyurmuştur.


Namazı cemaatle kılmak kimi alimlere göre sünnet-i müekkede, kimilerine göre vaciptir. Onun için cemaate gitmeye engel bir durum olmadıkça, namazları cemaatle kılmak gerekir. Ayrıca namaz kılmak için camiye gitmek de büyük sevaptır. Hz. Peygamber camiye giderken atılan her adımdan dolay kişinin bir derece yükseltilip, bir günahının silineceğini haber vermiştir (Buhari, Mesacid, 53; Ebu Davud, Salat, 49).

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS