Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: AK Parti'den flaş bayrak ve afiş kararı

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: AK Parti'den flaş bayrak ve afiş kararı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, 1'i büyükşehir, 13'ü il olmak üzere 14 belediye başkan adayını daha kamuoyuyla paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin seçim kampanyalarında sokakları bayrak ve afişlerle donatmayacağını açıklayarak "Bunu ilkel buluyoruz. Gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz" dedi. Erdoğan daha önce iki grup halinde 60 ismi açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Konuşmasından satır başları:

Tüm kadınların 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'nü tebrik ediyorum. Kadınlarımız, AK Parti iktidarları döneminde siyasetten ekonomiye, sağlığa kadar tarihi kazanımlar elde etmişlerdir. 

Geçtiğimiz hafta oldukça uzun ve yoğun Güney Amerika ziyaret programı gerçekleştirdik. İlk olarak G20 Liderler Zirvesi'nin 13.'süne katıldık. Oldukça kapsamlı bir gündemde toplanan zirvede her şeyi konuştuk. Oturumlarda ülkemiz adına söz olarak tüm hususlardaki yaklaşımlarımızı liderlere söyledik. Heyetlerarası görüşmeler yaptık. Yaptığımız basın toplantısıyla zirveyle ilgili görüşmelerimizi de medyayla paylaştık. Oradan Paraguay'a geçtik. Ülkelerimiz arasındaki ilişkileri geliştirme kararı aldık. Oradan da Venezuela'ya geçtik. Burada Sayın Maduro ile beraber her iki ülkenin iş adamlarıyla bir araya geldik. Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde geniş temsilcilik ağı kurduk. 

"Açıkla Kılıçdaroğlu"

Biz ülkemizin ve milletimizin menfaatleri savunmak, var olan ilişkileri güçlendirmek için çalışırken ana muhalefetin başının da boş durmadığını gördük. O da çalışıyor, ama bu zat Almanya ve Avrupa'daki birkaç ülkeye gidiyor. Son seyahatinde de Almanya'ya gidip bazı toplantılara katılmış. Programlarının neredeyse tamamının basına kapalı olması bu geziyi daha ilginç hale getirdi. CHP'ye gönül veren halkıma özellikle sesleniyorum; tüm siyasi hayatlarını Türkiye düşmanlığına adamış isimlerle görüşüyor. Kılıçdaroğlu'nun buluştuğu milletvekillerinden biri de güya ülkemiz kökenli bir Alman milletvekili. Kimdir bu kişi? Bu kişi PKK'yı Almanya'da terör örgütü listesinden çıkarmak için canhıraş uğraşıyor. Kendisi PKK uzantısı tüm kuruluşların Almanya'daki baş misafiri ve konuşmacısıdır. Kılıçdaroğlu'nun bu kişiyle ne konuştuğunu merak ediyoruz. Katıldığı bir panelde FETÖ'nün sözcüsü olan bir kişinin de yer alması çok ilginçtir. Açıkla Kılıçdaroğlu açıkla, çekinme. Türkiye'de olduğu gibi yurt dışında da siyasetini ülkemize husumet üzerine kurmuştur. Bunlar sana bir şey getirmez, yerel seçim bu. Yıllardır bu kişinin yalanlarını biz ifşa etmekten yorulduk. Kendisi hakkında açtığımız davaların, kazandığımız tazminatların haddi hesabı yok. Konuş konuş, faydası yok. CHP'nin mahalli idareler için bölücü örgütün partisiyle kurduğu ittifak gerçek yüzünü göstermiştir. İnşallah 31 Mart seçimlerinde milletimiz bu zata cevabını sandıkta bir kez daha verecektir. Ben buna inanıyorum. Milletimiz Türkiye'nin bu kadar sıkıntısı varken, gidip ülkesini şikayet eden zata ve partisine ne ülkeyi ne belediyeyi emanet etmez. 


Erdoğan'dan Cumhur İttifakı uyarısı

"Adayları belirlerken çok dikkat ediyoruz"

Gece saat 02.00'de eve döndük. Arkadaşlarımız bizden sonra da çalıştılar çünkü bu işi ince ince dokumamız gerekiyor. İstihbarat çalışmalarına, GBT'lerine kadar bakıldı. Adayları belirlerken çok dikkat ediyoruz. Her seçim döneminde sokaklarımızın her yeri parti bayraklarıyla, afişlerle donatılır. Biz bununla ilgili bir düzenleme yaptık ama kimse buna riayet etmiyor. Tamamen partilerin ve adayların görünürlüğünü sağlamaya yönelik bu davranış, güç gösterisi olarak devam etti. Günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu tabi ilkel buluyoruz artık. Hava açık reklamcılığı, internet mecrası partilere çok geniş imkanlar sunuyor. AK Parti olarak 31 Mart seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini terk ediyoruz. AK Parti siyasetin dijital boyutunda da öncü konumundadır. Madem sosyal medya algıları gerçeklerin önüne geçebiliyor bizim bu mecrayı hakikatlerle doldurmamız gerekiyor. Mesela şu an partimizin Twitter hesabının takipçisi, şahsımın 13.5 milyona yaklaştı. Dünyada bu bakımdan ilk sıralarda yer alıyoruz. Facebook'taki takipçi sayımız 9 milyonu buldu. Burada paylaştığımız bir fotoğraf 12 milyon görüntüleme sayısına ulaştı. Bize düşen kendimizi bu dünyada en güzel şekilde ifade etmektir. 

İşte 14 aday

Bugüne kadar 60 büyükşehir ve il belediye başkan adayımızı açıkladık. Bugün 14 adayımızı daha açıklıyoruz.

Ağrı- Savcı Sayan

Aksaray- Evren Dinçer

Bilecik- Nihat Can

Erzincan- Cemalettin Başsoy

Edirne- Koray Uymaz

 Iğdır- Adil Aşırım

Isparta- Şükrü Başdeğirmen

Kars- Ensar Erdoğdu

Kırşehir- Yaşar Bahçeci

Kütahya- Ahmet Sami Kutlu

Siirt- Ali İlbaş

Tunceli- Gökhan Arasan 

Van- Necdet Takva

Zonguldak- Ömer Selim Alan

Teşkilatlara uyarı

Şu anda bir Cumhur İttifakımız var bunu gölgelemeyecek şekilde çalışmalarımza devam edeceğiz. Gerek Bahçeli, gerek ben, partiden arkadaşlarımız onlar da hazırlık yapıyorlar. Kalan bazı yerleri de liderler olarak bir araya gelip nihai kararımızı vereceğim. Ama benim teşkilatımdan isteğim bu ittifaka kimse gölge düşürmeye kalkışmasın. Herkes kendine göre bir şey uydurmaya kalkarsa bunun adı kakafoni olur. 

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS