Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Erdoğan giderse" yorumlarına tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Erdoğan giderse" yorumlarına tepki gösterdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye PYD/YPG açıklamaları nedeniyle tepkilerini sürdürdü. Erdoğan, "Ne diyorlar? PYD/YPG terör örgütü değil. Bal gibi terör örgütüdür" dedi. Erdoğan, sonra da ABD'ye bir kez daha sordu: "Ey Amerika! Size kaç kere söyledim. Siz bizimle beraber misiniz yoksa bu terör örgütü PYD ve YPG ile mi berabersiniz? Kimin yanındasınız?"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Utanmadan sıkılmadan açıklamalar yapıyorlar. Batının gazetelerinde de aynı şey var, Kandil'in tepesindekilerde de aynı şey var. Ne diyorlar? Ancak Erdoğan giderse, 'Türkiye'ye istikrar gelir'. Türkiye'yi ne kadar düşünüyorlar" dedi. Erdoğan, İspanya'da bir takımın taraftarlarının dilencilere davranışlarına ilişkin görüntüleri de eleştirdi.

gördüğünü söyleyen Erdoğan, Batılı ülkeleri eleştirdi. Erdoğan, şöyle konuştu:


"Bu örgütleri asıl olarak besleyen güçler farklıdır. Suriye'deki Kürt kardeşlerimizin büyük bölümü Türkmenler ve Araplarla birlikte rejimin ve onu destekleyen güçlerin zulmüne karşı direniyorlar. Bu terör örgütlerinin elindeki silahları gördüğümüz zaman burada Batı'yı görüyoruz. Sadece, dostlar alışverişte görsün, kabilinden yaptığı açıklamalar bizi ikna etmiyor. Silahlar aynen oralarda, ofisler oralarda açılıyor. Terör örgütünün temsilcileri oralarda besleniyor. Bunlara yataklık yapıyor Batı dünyası. Bunlara karşı ciddi bir mücadele verdikleri yok."


Batılı ülkelerin PYD ve YPG'ye yönelik tutumlarını kasteden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Filanca örgütü terör örgütü ilan etmen benim için geçerli değil. Onlara karşı ne tür bir mücadele veriyorsunuz? Onların barındıkları, bulundukları yerlere ne tür baskınlar yapıyorsunuz? Yakaladıklarınızı deport ediyor musunuz veyahut da bunları Türkiye'ye teslim ediyor musunuz? Bunlar bu parasal kaynakları nerelerden buluyorlar? Bunları bizler biliyoruz. Kendilerine de bunları belgeleriyle beraber teslim ettik ama bir ses, yaklaşım yok. Bunların yaptığı ne biliyor musun? Baban öldü, başın sağ olsun. Böyle bir mantık olabilir mi? Babasız başı ben ne yapayım. Bize samimi yaklaşım gösterin. Eğer terör, kendisine karşı ortak bir mücadele vereceğimiz bir vaka ise o zaman burada samimi olalım. Bugün bize, yarın size" şeklinde konuştu.


"Erdoğan giderse Türkiye istikrar gelir" tepkisi


KCK yöneticisi Cemil Bayık'ın önceki gün İngiliz Times gazetesinde yayımlanan röportajına göndermede bulunan ve Batı basınına yüklenen Erdoğan, "Utanmadan sıkılmadan açıklamalar yapıyorlar. Batının gazetelerinde de aynı şey var, Kandil'in tepesindekilerde de aynı şey var. Ne diyorlar? Ancak Erdoğan giderse, 'Türkiye'ye istikrar gelir'. Türkiye'yi ne kadar düşünüyorlar ya" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS