Erdoğan, AK Parti milletvekilleriyle buluştu

Video: Erdoğan, AK Parti milletvekilleriyle buluştu

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Marmara Bölgesi milletvekilleri ile İstanbul il başkanlığında bir araya geldi. 3 buçuk saat süren toplantıda seçim dönemi değerlendirilirken, milletvekilleri de temsil ettikleri illerin sorunlarını anlattı. Cumhurbaşkanı'nın "illerdeki yatırımı arttırın" talimatı verdiği toplantıya ilişkin açıklamayı ise parti sözcüsü Ömer Çelik yaptı.

Erdoğan, partisinin İstanbul il başkanlığında Marmara Bölgesi milletvekilleri ve AK Partili ilçe belediye başkanları ile bir araya geldi. 9 ilden 57 milletvekilinin katıldığı ilk toplantı 3 buçuk saat sürdü. Ana gündem maddesi 31 Mart yerel seçimleri, yenilenen İstanbul seçimleri ve 1. yılını dolduran Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ydi.


Cumhurbaşkanı'nın tek tek milletvekilerini dinlediği toplantı, üç ayrı bölümde gerçekleştirildi. İlk olarak Erdoğan seçim dönemi ile iç ve dış politika konularında konuştu. İkinci bölümde milletvekilleri bağlı bulundukları illerin sorunlarını anlattı. Son bölümde ise isteyen her milletvekiline söz verildi ve Cumhurbaşkanı soruları kabul etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki hafta çarşamba ve perşembe günü Ankara'da milletvekilleri ile toplu görüşmeleri sürdürecek. Toplantıların ardından ortaya çıkan rapor değerlendirilecek.


Seçimde başarı gösteren illere gidecek


Cumhurbaşkanı Erdoğan, sonbaharda AK Parti'nin Kızılcahamam kampına başkanlık edecek. Önümüzdeki hafta gerçekleştireceği Bosna Hersek ziyaretinin ardından ise seçimde yüksek başarı gösteren illeri tek tek ziyaret edecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS