Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da oyunu kullandı

İstanbul'da oyunu kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli iradenin ortaya koyacağı tavra da milletçe hep birlikte saygı duymamız gerekecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar Küçük Çamlıca'daki Saffet Çebi İlkokulu'nda 3268 no'lu sandıkta oyunu kullandı. Erdoğan oy vermeye eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte geldi. Erdoğan'ın ardından eşi ve kızı da oyunu kullandı.


HDP il başkanı Kırklareli'nde gözaltına alındı


Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Kızı Esra Erdoğan ve damadı Berat Albayrak da öncesinde oyunu aynı okulda kullandı.


Trafik kazasında ölen başkanın ismi oy pusulasında


"Saygı duymamız gerekecek"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu, siyasi istikrar vurgusu yaparak, "Milletçe seçimden çıkan sonuca saygı duyacağız" mesajı verdi. Erdoğan, "7 Haziran seçiminden sonra tabii sandıklardan istikrar çıkmayınca, sandıklardan rahat oluşacak bir hükümet çıkmayınca böyle bir seçime gitme zarureti doğdu. Bugün yapılacak olan seçim inanıyorum ki istikrarın milletimiz için, ülkemiz için ne kadar hayırlı olduğu ortadaydı. Bugün vatandaşlarımız bunun tercihini yapacaktır. Milli iradenin ortaya koyacağı tavra da milletçe hep birlikte saygı duymamız gerekecek. Demokrasi yolunda Türkiye çok büyük mesafeler katetti ve almış olduğu bu mesafeyi bugünkü seçimle bir kez daha perçinleyecektir" dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların kullanacağı oyların hayırlı olmasını temenni ederek, "Hepsine sevgi ve saygılarımı sunarken, bu yolda tabii şu anda emeği olan Yüksek Seçim Kurulumuz başta olmak üzere, il, ilçe seçim kurulları, sandık kurullarında görev alan tüm arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum" diye konuştu.


Erdoğan seçim sonuçlarını İstanbul'dan takip edeceğini de sözlerine ekledi.


Açıklamasının ardından oy kullandığı okulun bahçesinde bir süre vatandaşlarla sohbet eden Erdoğan, bir vatandaşın yanında getirdiği Çaykur Rize Spor formasını imzaladı. Erdoğan'ın oy kullandığı sınıftan çıkışında televizyonlar kayıt alırken kızı Sümeyye Erdoğan da anne ve babasının fotoğrafını çekti.


Bu arada, Erdoğan'a AK Parti İstanbul milletvekili adayı İsmail Kahraman da eşlik etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS