Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'ya helikopterle geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'ya helikopterle geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Kısıklı Abdullahağa Camii'sinin ibadete açılış törenine helikopterle geldi.

Fenerbahçe Kulübü'ne Celal Doğan başvurusu


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Kısıklı Abdullahağa Camii'sinin ibadete açılış törenine ve KADEM'in yeni hizmet binası açılış törenine katılmak için saat 13.20 sıralarında helikopterle Kısıklı'daki helikopter pistine geldi.


Helikopterden inen Cumhurbaşkanı Erdoğan makam aracıyla Abdullahağa Camii'ne geçti. Erdoğan burada vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı.


Duanın ardından kurdele keserek camiyi tekrar ibadete açan Erdoğan burada vatandaşlara seslendi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında vatandaşların Ramazan ayını tebrik etti.


Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışın ardından Erdoğan çıkışta güçlükle ilerleyebildi.Çamlıca Camii hakkında bilgi verdi


Yine aynı bölgede inşaatı devam eden Çamlıca Camisi'nin açılış tarihine ilişkin bilgi veren Erdoğan, "Çamlıca'da bir mabedimiz yükseliyor. Şu anda kaba inşaatının büyük bir kısmı bitmiş vaziyette. İnşallah hedefimiz iki yıla kalmaz orayı da bitirmek ve Türkiye'nin en büyük camiini inşallah Üsküdar ilçemize kazandırmak" dedi.


İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran'ın açılış duasını yaptığı törende protokol üyeleri sembolik olarak kurdele kesti.


Erdoğan'ın yol güzergahı üzerinde ve cami etrafında, Erdoğan'ın fotoğraflarının bulunduğu ve Başkanlık taleplerinin iletildiği çok sayıda pankartın yanı sıra İstanbul Taksicileri imzalı "Hitlerin Torunları Bize Soykırımdan Bahsedemez" yazılı pankart dikkat çekti.


Engelli çocukla ilgilenmek üzere aracını durdurdu


Cami açılışının ardından caminin hemen karşısında bulunan Çamlıca Taksi durağına uğrayan Erdoğan, taksicilerle yaklaşık yarım saat sohbet etti.


Vatandaşların yoğun ilgisi arasında aracına binen Erdoğan, vatandaşlara aracın camından el sallayarak ilerlerken yolda gördüğü bir engelli çocuk ve ailesinin sorunun aracın camından dinleyerek danışmanına talimat verdi. Erdoğan daha sonra Kısıklı'daki evine geçti.


Erdoğan'ın programı evinin hemen yanında açılacak olan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) binasının açılışı ile devam edecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS