Öğrencilerle iftar programı... Erdoğan: Kredi ve burslar bu ay erken yatacak

Öğrencilerle iftar programı... Erdoğan: Kredi ve burslar bu ay erken yatacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğrencilerle iftar programında konuştu. Erdoğan kredi ve burs ödemelerinin Mayıs ayı için bu ayın 25'inden itibaren yatırılacağını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Bizim okul hayatımız, Türkiye'nin siyasi, sosyal ve ekonomik bakımdan çok çalkantılı çok sıkıntılı bir döneminde geçti. Bir yandan ideolojik gerilimlerin ve kavgaların, diğer yandan ise yoksulluk. Hepsinin üzerine bir de 12 Eylül darbesinin altında eğitimimizi tamamlamaya çalıştık. Bizim evlatlarımızda hem koalisyonların yol açtığı siyasi istikrarsızlığın hem de vesayetin tüm çirkin yüzünü sergilediği siyasi ve sosyal çalkantıların gölgesinde eğitim ve öğretim hayatlarını sürdürdüler. 

"KIZ EVLATLARIMIN ÇEKTİĞİ ÇİLEYİ ASLA UNUTMAM"

Özellikle kız evlatlarımın yaşadığı sıkıntıları ve onları aşmak için çektiğimiz çileyi asla unutamam. Ve kızlarımızın anneleri okul kapılarında kızlarımızı almak için beklerlerdi. Bir taraftan polis bir diğer taraftan kızlarımızın anneleri. Sizler ise çoğunlukla hayata gözlerini AK Parti döneminde açmış bir nesilsiniz. Ülkemizi ve dünyayı AK Parti'nin ülkemize kazandırdığı eserler ve hizmetlerin penceresinden gördünüz ve tanıdınız. Bu süreçte sizlerde ülkemizin yaşadığı sınamalara şahit oldunuz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MAYIS AYINDA BURSLAR ERKEN YATACAK

İlk sıraya eğitimi yerleştirdik. Biz önce üniversite sayımızı 207'ye çıkardık. Şu anda üniversitemiz olmadığı bir il yok. Geçen hafta Hakkari'deydim, iftarımızı askerimizle birlikte yaptık. Yurtlarımızın sayısını biz 190'dan 778'e yurt kapasitelerini 747 bine yükselttik. İsteyen her öğrencimize aylık 850 lira burs veya kredi veriyoruz. Her ay bu ödemeleri ayın 6'sı ile 10'u arasında yatırıyorduk. Mayıs ayı için bu ayın 25'inden itibaren yatıracağız.