Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye yapılan uygulama İslamofobiktir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye yapılan uygulama İslamofobiktir

Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜMSİAD'ın düzenlediği iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; İngiltere'nin AB'den ayrılma kararı hakkında görüşlerini belirtti. Erdoğan, "Demokrasiye, milli iradeye saygıyı esas alan bir siyasi anlayışın mensupları olarak referandum sonuçlarının İngiliz halkı için hayırlı olmasını diliyorum.


Tüm dünyayla birlikte biz de referandum sonucunun 'evet' olarak çıkmasını bekliyorduk ama sonuç bu şekilde tecelli etti. İngiliz halkının verdiği bu kararı İngiltere ve Avrupa Birliği için yeni bir dönemin başlangıcı olarak görüyorum." ifadelerini kullandı.


İngilizler referandumdan sonra bu soruları arattı


"Türkiye'ye yapılan uygulama İslamofobiktir"


Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin AB'ye üye olma süreciyle ilgili de konuştu. Erdoğan, "Biz Avrupa Birliği'ni önemsedik ve bu yolda bir gayret ortaya koyduk ama hep bizi oyaladınız. Beraber müzakere masasına oturduğumuz kişilerle maalesef bizi ayırt ettiniz.


Papa Ermenistan'da 'soykırım' dedi


İşte son olarak göçmenler konusunda takındığı insani ve ahlaki olmayan yaklaşım, Avrupa Birliğinin tutarlılığını ciddi şekilde tartışmaya açmıştır. Avrupa'da yükselen ırkçı ve İslamofobik akımlar ile -kimse demesin Avrupa İslamofobik değil. Hayır, işte ben söylüyorum- şu anda Türkiye'ye yapılan uygulama İslamofobiktir, onun için bizi almakta bunlar gecikiyorlar." dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS