Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye sert yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye sert yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yavuz Sultan Selim Bulvarı açılışında konuştu. Hedefinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu vardı. Erdoğan, ''Ana muhalefet partisi bildirisinde kalkıyor sarayı ve iktidar partisini de DEAŞ ve diğer terör örgütleriyle yardım yataklık ile suçluyor. Böyle bir anlayış olur mu? Bunlar ne menem bir muhalefet'' diyerek CHP'ye yüklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:


Bir şehre hizmet etmek sadece gönül işi değil vizyon işidir. Millete hizmet etmek aşk ile olur, vizyonunuz yoksa oraya hizmet edemezsiniz. Biz yola çıkarken ne dedik; insanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik, bu yola böyle çıktık.


Eğer siyasetçi oturduğu koltuğa güç katmıyorsa, koltuktan güç bekliyorsa ondan bir şey olmaz. Bizler her gece yatağa başımızı koymadan önce nefis muhasebesi yapmanın mücadelesi içindeyiz. Bizim siyaset felsefemizin temeli budur. 1994'ten beri sorumluluk sahibi olduğumuz her alanda elde ettiğimiz başırı da ondandır.


Bu ülkenin hükümetine saldırmak hiçbir siyasetçiye yakışmaz. Ondan sonra niye yargıya gidiliyor, nereye gidilecek. Herkes haddini bilecek. Bu ülkede vatana ihanet edenlerin bu ülkede terör estirenlerin avukatlığına soyunanlar bunun bedelini ödemek zorundadır, hesabını vermek zorundadır.


Milletini karşısına alan bedbahtır. Biz milletimize güvendik inandık. Sırtımızı şu bu örgüte değil sadece Hakk'a ve halka dayadık. Bizim milletimiz hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı.


Yürüyeceksen millet yürüyecek arkandan, millet arkamızdan yürüdü.


15 Temmuz'da olduğu gibi gerekirse canını ortaya koyarak iradesi için çalışanlara sahip çıktı bu millet. Bu millet farklı be. Bu millet aziz, yüce. Sevdiğini Allah için seven millet. Keçiören başta olmak üzere tüm Ankara tarihe geçecek bir destan yazdı. Genelkurmay kavşağında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi etrafında şehit olanların arasında çok sayıda Keçiörenli var.


*Rahat evlerinden çıkıp evlatlarının geleceğini korumak için şehadete koşan kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Son neferler olan 15 Temmuz şehitlerimize terörle mücadele şehitlerimize tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ankara Anadolu'nun ortasında yer aldığından düşman işgaline uğramamış bir şehirdir. Ankara'ya düşmanın ayağının basmamasının sebebi coğrafi konumu değil insanlarıdır.


Helikopterler gökten ölüm kusarken yetişebilse kuyruğundan tutup yere çarpıcak olanların önünde kim durabilir. Binaların çatısından onların üzerine eline ne geçtiyse fırlatan bir şehrin evlatları izin verir mi? Vermedi ve vermeyecek. Ben milletimi Allah için seviyorum. Bu yolda milletimizle dimdik duracağız.


15 Temmuz gecesi gösterdiği duruştan dolayı her türlü teşekkürü hakediyor. Mamak, Kazan, Kızılcahamam, Sincan tüm Ankara gazilik ve kahramanlık ünvanını da hakediyor.


Şehitlerimizin gazilerimizin fedakarlıklarıyla aydınlattıkları bu yolda hedeflerimiz doğrultusunda kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz. Bu mücadeleden başarıyla çıkmak boynumuzun borcudur. Türkiye'nin önüne sıra sıra dizilen terör örgütleri, kimi zaman nöbetleşe kimi zaman hep beraber Türkiye'nin önünü kesmek, dikkatini dağıtmaktır.


Türkiye ne zaman hayırlı bir adım atmaya kalksa ortalık toza bürünüyor. DEAŞ neredeyse 11-12 yıldır Irak, 4,5 yıldır Suriye'de, PKK 1984'ten beri kanlı eylemlerini sürdürüyor. FETÖ ise yarım asırlık hazırlığın ardından 3 yıldır milletimize karşı savaş ilan etmiş durumda. Bölgenin yeniden yapılandırıldığı dönemde Türkiye'nin üzerine saldırmaları sanırım tesadüf değildir. İddiaları ve ideolojileri normal şartlarda bir araya gelmez. Ama bakıyorsunuz aynı senaryoda yer almaktan rahatsız değiller. Ama iddiaları ideolojileri yalan. FETÖ'nün gözünü kan bürümüş katil sürüsü beslediğini gördük.


Bizim verdiğimiz vergiler, tank, top silahlarla bu milletin evlatlarına ölüm yapdırdılar. Maske yırtıldı her şey meydana çıktı. Bölücü örgüt hakkı, hukuku ağzından eksik etmez. Döktüğü kanın haddi hesabı yoktur. Ana muhalefet partisi bildirisinde kalkıyor sarayı ve iktidar partisini de DEAŞ ve diğer terör örgütleriyle yardım yataklık ile suçluyor. Böyle bir anlayış olur mu? Bunlar ne menem bir muhalefet. DEAŞ'a karşı mücadeleyi vereceksin sonra yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış, bizi bastırmaya kalkacaksın.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS